French’s World – francuska wersja Mario

0
788

Popularny Mario, którego wszyscy z Was na pewno kojarzą z platformówek stworzonych przez studio Nintendo, pochodził ze słonecznych Włoch. Autorzy produkcji mobilnej French’s World chcą przekonać nas jednak, że we Francji znajduje się nieznany dotąd brat popularnego hydraulika. Za dużo zdradzać od razu nie będę, ale jeśli macie ochotę odwiedzić kraj Wieży Eiffla, założyć obcisłą koszulkę w paski i podjeść sobie kilka rogalików – na pewno w tym wpisie znajdziecie coś, co przypadnie Wam do gustu.

Nie znamy imienia głównego bohatera French’s World, ale na sto procent wiemy, że pochodzi z Francji, a jego hobby polega na zapuszczaniu i wyrównywaniu wąsów oraz zwiedzaniu wirtualnego świata pełnego platform ze znakami zapytania i dziwnie wyglądających stworków, jakich na próżno szukać w różnego rodzaju miejscach na naszej planecie.

Autorzy apki nie uraczyli nas jakąkolwiek fabułą, tak więc w pewnym sensie powiedzieć można, że nasze starania w French’s World pozbawione są sensu. Fanom wspomnianego już przeze mnie Mario i jego brata Luigiego prawdopodobnie nie będzie to jednak w ogóle przeszkadzać. A wszystko dlatego, że produkcja studia DL Pro Composer jest łudząco podobna do hitu od Nintendo.

Jako że akcja rozgrywa się w tym przypadku we Francji, nie mamy tutaj do czynienia z chodzącymi grzybkami czy też latającymi Shellcreeperami. Przychodzi nam za to rozprawiać się z czymś w rodzaju ślimaków oraz szczurów, które w pewnym sensie przypominają bardziej Pokemony, aniżeli jakiekolwiek zwierzęta. 

French’s World pozwala nam sprawdzić się w ponad 50 poziomach. W każdym z nich możemy zbierać różnego rodzaju bonusy, a także wszechobecne pieniążki. Te drugie nie pozwalają nam na zakup żadnych power-upów ani też strojów dla głównego bohatera. Zebranie ich wszystkich to więc przede wszystkim sprawa honoru.

Sterowanie w grze nie należy do skomplikowanych. Przygotowano dla nas dotykową konsolkę, dzięki której możemy poruszać się w każdym kierunku świata i dwa przyciski akcji służące do skoku oraz ataku. Jeśli kiedykolwiek mieliście do czynienia z platformówkami, a na pewno mieliście, doskonale będziecie wiedzieć o co chodzi.

Graficznie French’s World  nie zrobiło na mnie piorunującego wrażenia. Mimo to uważam, że gra nie razi przesadną niedoskonałością ani czymś, co mogłoby nas do niej zniechęcić w stu procentach.