Football Manager Touch 2016 – menedżer prawie jak z PC-a

0
656

Gra mobilna  Football Manager Touch 2016 może nam kojarzyć się z PC-owymi produkcjami nie tylko ze względu na bardzo wysoką cenę. Nowe dzieło studia SEGA to przede wszystkim świetna oprawa graficzna i mnóstwo możliwości, z jakich do tej pory mogli korzystać głównie miłośnicy rozrywki na komputerach osobistych.

Zacznijmy od tego, co niektórych Was na pewno odstraszy. Twórcy Football Manager Touch 2016 wycenili swoją pracę na nieco ponad 90 złotych i właśnie tyle trzeba zapłacić za pobranie opisywanej produkcji z Google Play. Dużo? Gdyby była to tylko mobilna apka prawdopodobnie odpowiedziałbym, że tak. Na szczęście, przygotowano w tym przypadku synchronizację międzyplatformową, która umożliwia nam granie tym samym klubem zarówno na komputerze, jak i tablecie.

Football Manager Touch 2016 pozwala nam wcielić się w postać menedżera jednego z kilkuset klubów z 50 państw z całego świata. Polski nie zabrakło i – co najważniejsze – możemy znaleźć w niej prawdziwe zespoły oraz realnych piłkarzy.

Kreator zarządcy drużyny, gdzie decydujemy o stroju postaci oraz innych cechach wyglądu i nie tylko, może wskazywać na to, że Football Manager Touch 2016 jest wyjątkowo zagmatwaną i szczegółową apką. Można mieć co do tego pewne zastrzeżenia, jednak jeżeli zależy Wam głównie na typowo piłkarskich aspektach kierowania jedenastką, nie będziecie mieli wielu powodów do narzekań.

Football Manager Touch 2016 nie tylko szkolimy swoich podopiecznych, dbamy o ich morale, a także przeprowadzamy transfery. Dzięki zupełnie nowej opcji możemy po skończonym meczu przeanalizować bardzo dokładnie zachowania każdego z zawodników i zdecydować o ich przyszłości.

Nie bez powodu grę z tego wpisu można zainstalować na niewielkiej liczbie urządzeń z Androidem. Football Manager Touch 2016 ma spore wymagania sprzętowe, ponieważ pozwala nam oglądać „na żywo” grę wirtualnych piłkarzy. Malkontenci powiedzą, iż zawodnicy oraz otaczający ich stadion nie wyglądają wybitnie, ale – moim zdaniem – narzekanie na to jest po prostu typowym czepialstwem.

Z racji tego, że gra jest droga, radzę Wam bardzo dokładnie sprawdzić, czy w ogóle będziecie mogli w nią zagrać. Najważniejszym wymogiem jest spory ekran, ale to – rzecz jasna – nie wszystko.