Foodpanda – jedzenie na zawołanie!

0
773

Nie trzeba być bardzo bogatym, żeby mieć możliwość otrzymywania jedzenia wtedy, gdy mamy na to ochotę. Dla tych, co po ciężkim dniu pracy nie lubią spędzać czasu w kuchni, a burczenie w brzuchu nie daje im normalnie funkcjonować, przygotowano prostą w obsłudze apkę mobilną o nazwie Foodpanda, która na całym świecie zabiła już niejednego Małego i Dużego Głoda.

Aplikacja Foodpanda aktywna jest nie tylko w naszym kraju. Zaskoczyła mnie jednak bardzo pozytywnie, gdy na niewielkim obszarze Warszawy pokazała prawie siedemdziesiąt obsługiwanych miejscówek. Testowałem już kilka tego typu narzędzi i – szczerze powiedziawszy – to opisywane w tym wpisie zdecydowanie spisało się najlepiej, choć bez wad się nie obyło.

panda

Po uruchomieniu programu możemy zalogować się na swoje konto albo też w przypadku jego braku – zarejestrować się. Wypełnienie formularzu trwa niecałą minutę, tak więc na pewno przeklinać na niego nie będziecie. Zawsze istnieje opcja skorzystania z Foodpandy w roli gościa. Problem tej ostatniej alternatywy polega na tym, że pozwala nam ona jedynie przeglądać oferty, natomiast zamawiać już nie.

Interfejs aplikacji jest przejrzysty. Restauracje zostały podzielone na otwarte i zamknięte, a na stronie głównej wyświetlają nam się podstawowe informacje na temat miejscówek – co nam oferują oraz ile wynosi koszt dostawy. Nie zabrakło też, oczywiście, miejsca dla opinii gwiazdkowych użytkowników.

Ogromną wadą programu jest fakt, iż nie możemy w nim przeglądać ofert zamkniętych lokali. Jeżeli coś otwiera się o godzinie dziesiątej, to dopiero wówczas możemy zobaczyć, gdzie dany punkt się znajduje, jakie konkretne dania są w menu i czy możemy zapłacić przy odbiorze.

panda1

Proces zamawiania przy użyciu aplikacji Foodpanda jest szybki. Wystarczy wybrać restaurację, zaznaczyć interesujące nas posiłki, a później zapłacić (albo zaznaczyć opcję płatności przy odbiorze) i czekać na pyszne jedzonko. Wszystko zawsze dociera na czas, a oceny użytkowników zazwyczaj są adekwatne do jakości otrzymywanego posiłku.

Jeżeli mieszkacie w dużym mieście, na pewno opisywana aplikacja niejednokrotnie Wam się przyda. W przypadku mniejszych miejscowości może być z tym większy problem, ale myślę, że w niektórych lokalizacjach też narzekać nie będziecie. Szczególnie, że dla użytkowników Foodpanda bardzo często przygotowywane są specjalne zniżki, a nawet gratisy!