Food Quiz – grajcie, aż Wam ślinka pocieknie!

0
1310

Każdy z nas lubi zjeść coś pysznego, słodkiego i niekoniecznie zdrowego. Jedni robią to częściej, inni rzadziej. Wszyscy – mimo to – powinni sprawdzić swoją wiedzę na temat jedzenia w apce Food Quiz. I chodzi tutaj o znajomość składników danych produktów czy też kraj ich pochodzenia. Przede wszystkim sprawa dotyczy nazw charakterystycznych batoników, deserów dla dzieci i tym podobnych. Jesteście gotowi? W takim razie do dzieła!

Aplikacja z tego wpisu przegoniła ostatnio wszystkie najpopularniejsze quizy na Androida i obecnie zdecydowanie można powiedzieć, że jest jedną z najchętniej uruchamianych. Miłość do jedzenia robi swoje, a poza tym – co by nie mówić – Food Quiz to rzeczywiście naprawdę pomysłowy i wciągający projekt.

food1

W momencie, w którym piszę ten wpis, w Food Quiz możemy rozwiązywać łamigłówki dotyczące zarówno międzynarodowych produktów, jak i tych, co są popularne głównie w poszczególnych krajach. Dla Polski przygotowano cztery rozdziały z kilkunastoma wyzwaniami, ale autorzy zapowiadają, że wkrótce będzie tego jeszcze więcej.

Bez względu na to, na jaki dział zagadek się zdecydujecie, Wasz cel będzie zawsze taki sam. Przede wszystkim – będziecie musieli spróbować odgadnąć, jaki produkt znajduje się na obrazku. Czasem – dla podpowiedzi – dodana jest jedna literka, kropka i tak dalej, i tak dalej. Taka forma pomocy nie zawsze jest jednak wystarczająca, dlatego też w Food Quiz postanowiono stworzyć jeszcze coś innego.

food

Owym „czymś”, o którym była mowa przed chwilą, jest system dodający literki do wyrazu. Za specjalne punkty możemy sobie kupować elementy danego wyrazu i tym samym ułatwić sobie nieco zadanie. Warto dodać, że po dwóch dodaniach można zrobić tylko jedną rzecz – odkryć całe słówko. Wiąże się to z wydaniem nieco większej ilości wirtualnej gotówki, ale czasem po prostu nie mamy innego wyjścia.

Na pewno Food Quiz nie może pochwalić się wyjątkowo ładnym wyglądem. W tego typu grach nie jest to raczej wada, bo przecież wszystkim zależy głównie na kilku minutach odmóżdżenia. Cóż, pozostaje mi zatem polecić Wam wypróbowanie gierki z tego wpisu. Myślę, że dzięki niej przestaniecie się nudzić. No, przynajmniej na jakiś czas.