Flick Golf – moja piłeczka będzie bliżej, zakład?

0
633

Mimo że nigdy nie było mi dane zagrać w golfa w prawdziwym świecie, bardzo lubię spędzać nudne weekendy, trafiając do dołów usytuowanych w różnych wirtualnych miejscówkach. Jeżeli macie podobnie, jednak w Waszym smartofnie brakuje fajnej golfowej apki, polecam Wam wypróbowanie Flick Golf. Pamiętajcie tylko, by wcześniej przygotować portfel.

Wydawać by się mogło, że zadanie stojące przed nami w Flick Golf jest oczywiste. A jednak, nie do końca tak jest. Wprawdzie w opisywanej produkcji także naszym celem jest trafianie piłeczką do dołka, jednak rozgrywka tutaj wygląda zupełnie inaczej, niż w innych grach tego typu. Przede wszystkim musimy zmierzyć się z limitem czasowym, a także ograniczoną liczbą piłeczek.

flick

W apce dostępne mamy trzy tryby zabawy. W Quickshot staramy się w określonej liczbie minut zdobyć jak najwięcej punktów, natomiast w dziale World Tour przychodzi nam wziąć udział w zawodach golfowych, gdzie aby wygrać, potrzeba wykazać się niezwykłą celnością oraz precyzją.

To, co Flick Golf jeszcze wyróżnia na tle innych tego typu gier, to bez wątpienia sterowanie. Nie mamy tutaj bowiem do czynienia z żadnymi wskaźnikami siły i innymi tego typu „bajerami”, a wszystko robimy, rysując odpowiednie pionowe i poziome gesty. Najważniejszą rolę odgrywa więc wyczucie.

flick1

Warto wspomnieć także o tym, że w grze mamy wpływ na lot piłki nawet w momencie, gdy znajduje się ona w powietrzu. Powiem szczerze, że z takim systemem spotkałem się pierwszy raz. I nie mogę zaprzeczyć, że bardzo przypadł mi do gustu, choć – wbrew pozorom – wcale nie ułatwia wykonania powierzonego nam zadania.

Co jeszcze powinno Wam się spodobać w Flick Golf? Na pewno to, że nie trzeba tutaj trafiać prosto do dołka, by zdobyć jakiekolwiek punkty. Oczywiście, to celne uderzenie jest najwyżej premiowane, ale i minimalnymi skuchami można uciułać sporo „oczek”.

Gra graficznie nie prezentuje się najgorzej. Na pewno nie można napisać o niej, że jest bezbarwna i monotonna, natomiast można pochwalić ją za to, iż pozwala na odwiedzenie ogromnej ilości wirtualnych lokacji.

Flick Golf pobrać można z Google Play za darmo. Niestety, bezpłatna wersja apki nie oferuje zbyt wiele. Moim zdaniem, warto wydać na nią nieco ponad 7 złotych i zapewnić sobie rozrywkę na naprawdę wiele godzin.