Fishing Hook – gra dla prawdziwych wędkarzy!

0
3166

Łowienie ryb w realnym świecie w większości przypadków różni się od tej samej czynności wykonywanej mobilnie. Już wiem dlaczego do tej pory wszystkie gry rozumiałem bez problemu, natomiast z Fishing Hook musiał mi pomóc prawdziwy wędkarz. A tata zawsze mówił: synu, chodź na ryby, nauczysz się czegoś pożytecznego! Trzeba było go słuchać!

W grze Fishing Hook jesteśmy wirtualnym wędkarzem, który wybrał się nad wodę, by pobawić się swoim sprzętem i przyczaić się na jakiś niespotykany gatunek. Rozgrywkę od samego początku obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, co pozwala nam nastroić się do klimatu towarzyszącego zabawie.

fish

Wędkowanie w Fishing Hook nie wiele różni się od tego, z jakim mamy do czynienia w „realu”. Nie musimy tutaj wykorzystywać swojej siły w przypadku potężnych gatunków, ale raz po raz zmuszeni jesteśmy do „zabawiania się” z rybą, gdy ta za żadne skarby nie chce nam odpuścić.

Dla tych, którzy nigdy nie słyszeli czym jest „zabawa” w sloganie miłośników wędek, proste wyjaśnienie: to sytuacja, kiedy próbujemy zmęczyć rybę, ciągnąc ją raz w prawo, raz w lewo aż do momentu, gdy bez większego oporu da się wyciągnąć. Oczywiście, to tylko uproszczenie, ale ważne, że (chyba) zrozumiałe.

Twórcy opisywanej gierki przygotowali dla nas sporo miejscówek, gdzie mamy okazję łapać coraz to ciekawsze formy morskich stworzeń. Każdy złapany okaz można sprzedać, wypuścić albo zostawić i umieścić we własnej kolekcji. Nie, ten ostatni wariant wcale nie jest głupi. Zdarza się bowiem tak, że wraz z połowem dostajemy w gratisie różne bonusy.

fish1

Limit żyć w Fishing Hook – niestety – występuje, ale w bardzo łatwy sposób można sobie z nim poradzić. Wystarczy odwiedzić wirtualny sklepik i kupić jeden lub kilka haczyków. Koszty nie są wysokie, dzięki czemu nikt nawet w pośredni sposób nie wymusza na nas wydawania prawdziwych pieniędzy.

Dla niektórych łapanie ryb tylko po to, by powiększać konto z monetami oraz zdobywać punkty doświadczenia jest czymś bezsensownym (nawet jeśli można za to zgarniać nowe gadżety i pozwolenia na wstęp w ciekawe, mobilne miejsca!). Gdyby się jednak głębiej nad tym zastanowić, wędkowanie w prawdziwym świecie wcale nie jest lepsze. Okej, możemy „upolować” obiad na kilka dni, ale poza tym… więcej na to hobby się wydaje, niż dzięki niemu otrzymuje. Ale za to zabawa jest przednia! 🙂