Fishdom: Deep Dive – akwarystyczna zabawa na ekranie

0
977

Miałem kiedyś w domu duże akwarium. Początkowo było świetnie – oglądałem je sobie, kupowałem nowe gadżety, rybki i przeróżne mieszanki karm. Wszystko to znudziło mi się w momencie, gdy uświadomiłem sobie, że jest przy tym naprawdę dużo pracy. I teraz mam w domu jedynie żółwia (lądowego), a morskie i oceaniczne stworzenia oglądam sobie w grze Fishdom: Deep Dive.

Pewnie będziecie zdziwieni, że Fishdom: Deep Dive to układanka z gatunku match-3. Mamy w niej do ukończenia ogromną ilość plansz, w których musimy łączyć ze sobą co najmniej trzy takie same elementy i zdobywać dzięki temu punkty i wirtualne pieniążki.

dsad

Chociaż bicie rekordów znajomych albo śrubowanie własnych jest świetną zabawą, w opisywanej produkcji musicie skupić się głównie na zarabianiu monet. To dzięki nim poczujecie, że zmierzacie w odpowiednim kierunku, czyli do realizacji celu. A co właściwie nim jest? Stworzenie jak najpiękniejszego akwarium.  Oczywiście, takiego mobilnego.

Pieniądze zgromadzone na koncie umożliwiają robienie zakupów w wirtualnym sklepie. Można kupować nowe gatunki ryb, dekoracje, roślinność i tym podobne. W tym przypadku nie mamy punktów doświadczenia, a więc nie ma też leveli. Jest za to poziom piękna. Im wyższy, tym większy powód do dumy.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że rozgrywka oferowana w Fishdom: Deep Dive prawie w ogóle Was nie zaskoczy. Wszystko jest, co prawda, przeniesione na oceaniczne realia, ale tak naprawdę to tylko ten sam cukierek, chociaż w nieco innym opakowaniu. Innymi słowy: match-3 jak każda inna. No, nie licząc akwarystycznego rozszerzenia.

Fajnie, że mamy sporo opcji personalizacyjnych, bo każdy gadżet można przestawiać, a nawet powiększać bądź pomniejszać. Wydaje mi się – mimo wszystko – że dostępnych „bajerów” jest trochę za mało, przez co niektórzy z Was dość szybko będą zniechęceni.

Fishdom: Deep Dive pobrać można z Google Play zupełnie za darmo. Jest w niej trochę mikropłatności i – niestety – limit serduszek. Poza tym – wszystko w porządku. Warto zainstalować w smartfonie i wypróbować!