Fish Out Of Water – rybki uciekają z wody

0
763

Pewnego pięknego, słonecznego dnia kolorowe rybki postanowiły wyprowadzić się ze swojego domu, czyli pospolicie mówiąc wody, i znaleźć dla siebie idealną miejscówkę w zupełnie innej lokalizacji. Co z tego wynikło? Przede wszystkim powstała gra mobilna o nazwie Fish Out Of Water, o której chciałem Wam w tym wpisie napisać coś więcej.

Po uruchomieniu Fish Out Of Water nie wita nas żadne menu główne, a więc mówiąc wprost możemy od razu przejść do rzeczy. Autorzy gry najwidoczniej lubią konkrety, tak więc ja także nie będę owijał w bawełnę i od razu napiszę Wam, co takiego znaleźć możemy w dziele studia Halfbrick Studios.

Bohaterami, a raczej bohaterkami, apki są kolorowe rybki. Naszym głównym zadaniem jest wyrzucenie ich z wody w taki sposób, aby w szybkim tempie znalazły się jak najdalej swojej aktualnej lokalizacji. W praktyce wygląda to mniej więcej tak, jak w popularnej niegdyś grze Yetisports, gdzie najważniejsza postać – w zależności od tego z jaką mocą została trafiona – odbijała się od różnych elementów, by spróbować pobić aktualny rekord dystansowy.

Każda runda w Fish Out Of Water składa się z trzech prób. To od nas zależy, jaką rybkę obierzemy za cel. Oczywiście, im mniejsze stworzenie, tym większe prawdopodobieństwo, że dalej poleci. W końcu masa odkrywa w tym przypadku bardzo istotną rolę. Moim zdaniem, najgorsze do bicia rekordów są delfiny, choć być może to ja nie potrafię po prostu nimi kierować.

Podczas gry zbieramy żółte kółeczka, którą służą jako ulepszenia. Kiedy posiadamy je na koncie, nie musimy martwić się o to, że kontakt z wodą zakończy rozgrywkę, podobnie jak możemy zapomnieć o małej prędkości, z jaką porusza się kierowane przez nas stworzenie.

Aby gra nie polegała tylko i wyłącznie na biciu rekordów, jej autorzy postanowili dla urozmaicenia wprowadzić system zadań pobocznych oraz wirtualne kryształy. Dzięki tym ostatnim możemy tworzyć specjalne klejnoty, dające nam różnego rodzaju przywileje, na przykład, dodające konkretną liczbę punktów do ostatecznego wyniku.

Jak graficznie prezentuje się Fish Out Of Water? Według mnie, całkiem nieźle. Wprawdzie niektóre elementy mogłyby na ekranie wyglądać nieco lepiej, ale tragedii w tej kwestii na pewno też nie ma.