FireChat – czat offline? Brzmi fajnie, ale kolorowo nie jest!

0
960

 FireChat ma dla swoich użytkowników wiele do zaoferowania. Nie tylko pozwala na prowadzenie rozmów z ludźmi z całego świata czy  tworzenie własnych czatroomów, lecz również daje okazję do tego, by prowadzić rozmowy offline w tzw. trybie lokalnym. Czy rzeczywiście opisywana apka jest aż tak dobra? Zmartwię Was, ale nie i raczej nie warto – póki co – zawracać sobie nią głowy.

Komunikatory są już na tyle popularne, że od pewnego czasu całkowicie zrezygnowałem z ich instalowania. Tak naprawdę nie ma tygodnia, by w Google Play nie pojawiło się kilka programów do prowadzenia rozmów, ale są to tylko tzw. „apki widmo”, czyli takie, z których korzysta garstka osób. Niestety, czy to się nam podoba, czy nie – na rynku rządzi Facebook i tylko jakaś naprawdę wielka rewolucja w branży może zmienić ten stan rzeczy.

fire

Co w takim razie sprawiło, że postanowiłem zrobić wyjątek i przetestować możliwości FireChat? Na pewno wysokie miejsce w rankingach popularnych programów oraz fakt, iż nie jest to komunikator w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Oczywiście, moją ciekawość rozgrzała także informacja o możliwości prowadzenia rozmów offline, która raczej nie jest standardem, a ciekawą, godną zainteresowania nowością.

Powiem to bez owijania w bawełnę – o komunikowaniu się w FireChat bez połączenia z internetem możecie zapomnieć. Owszem, opcja jest, działa i robi wszystko, by spełniać swoją rolę, ale… brakuje chętnych do rozmów. Nikt z moich znajomych nie słyszał o tej apce, a z rodziną rozmawiam  się w inny sposób. Dodam też, że nikogo z bliskich nie zamierzam namawiać do pobrania tego programu. Dlaczego? Bo jest po prostu bezużyteczny.

fire1

Jeżeli mimo moich sugestii i uwag postanowicie zainstalować apkę, będziecie mogli dyskutować w niej na forach publicznych o konkretnej tematyce oraz założyć własne grono zajmujące się czym tylko chcecie. Cudów spodziewać się jednak nie powinniście. Głównie dlatego, że jeszcze nie spotkałem w FireChat żadnego Polaka, natomiast nietrudno znaleźć to Rosjan, z którymi raczej nie dogadujemy się najlepiej.

Uważam, że program z tego wpisu ma potencjał, ale póki nie będzie miał wielu aktywnych użytkowników, nikt go w stu procentach nie odkryje. Cóż, pozostaje nam zatem czekać rozwój wydarzeń. Myślę, że za parę miesięcy znów zajrzę do FireChat i sprawdzę, czy cokolwiek zmieniło się na lepsze.