Finger Dodge – palce gotowe? No to czas na zabawę!

0
613

Przeglądając ostatnio nowości w jednej z moich ulubionych księgarni, natrafiłem na książkę stworzoną z myślą o osobach, które lubią czytać… na kibelku. Jeżeli jakoś Was to nie dziwi, prawdopodobnie należycie do ludzi nielubiących nudzić się na tzw. „tronie”. A to z kolei oznacza, że na pewno chętnie pobierzecie na swojego smartfona grę mobilną Finger Dodge.

W grze Finger Dodge nie mamy głównego bohatera. Od początku do końca kierujemy tutaj własnym palcem, a miejsce, gdzie go aktualnie trzymamy, oznaczone jest wybranym przez nas symbolem. Jeżeli chciałbym stworzyć najbardziej krótki opis z możliwych, prawdopodobnie już w tym miejscu mógłbym wszystko zakończyć. A nie – musiałbym jeszcze wspomnieć co nieco o przeciwnikach.

drg

Oponenci, z jakimi mamy do czynienia w Finger Dodge, to dziwnie wyglądające wzorki, które zbudowane są z czegoś, co na pierwszy rzut oka przypomina niebezpieczne kolce. Podobnie jak sposób wyświetlania naszego palca, możemy w apce zmienić również wygląd rywali. Niestety, same modyfikacje ograniczają się jedynie do wybrania innego koloru. Niby to nic wielkiego, ale myślę, że niektórzy z Was będą zadowoleni nawet z tak małego dodatku.

Mówiąc najprościej jak się da, Finger Dodge wymaga od nas sterowania jednym wirtualnym elementem, unikając przy tym innych. Jeżeli doprowadzimy do sytuacji, w której puścimy palec albo wpadniemy na przeszkadzajkę, będziemy musieli rozpocząć zabawę od nowa i  tym samym spróbować pobić osiągnięty ostatnio rezultat.

drg1

Grafika w Finger Dodge nie jest najważniejsza, ale na pewno trzeba ją pochwalić. Przede wszystkim za to, że możemy ją dowolnie zmieniać, chociaż na pewno i jej całokształt nie należy do wyjątkowo strasznych. A czy sama zabawa oferowana w tej produkcji zasługuje na słowo uznania? Prawdopodobnie niektórzy stwierdzą, że tak, a inni, że nie. I trudno się temu dziwić, gdyż Finger Dodge to narzędzie do zabijania nudy, które nie powstało z myślą o wszystkich.

Wniosek podsumowujący ten wpis może być tylko jeden – Finger Dodge to świetna „kibelkowa” zręcznościówka,  ale musimy pamiętać, by nie grać w nią zbyt często. Powód? Dość szybko potrafi się znudzić.