Find Words Real – gra słowna, która zachęci Was prostotą

0
706

Na samym początku można odnieść wrażenie, że Find Words Real jest jakąś świeżą, nowoczesną odmianą typowej gry słownej. Tym razem fajerwerków jednak spodziewać się nie powinniście. Dzieło studia Rottz Games nadto zaskoczy Was natomiast swoją… prostotą. I do tego całkiem sporą liczbą poziomów do ukończenia.

Po uruchomieniu Find Words Real oczom gracza ukazuje się nieco kwadratowa, wirtualna mieścinka. Na samym dole miejskiej panoramy znaleźć możemy menu, dzięki któremu zmieniamy język gry. Na próżno – niestety – jest szukać języka polskiego, dlatego też prawdopodobnie większość z Was będzie musiała pocieszyć się standardowym angielskim.

rfw

Rozgrywka w opisywanej produkcji podzielona jest na trzy poziomy trudności. Im bardziej wymagające wyzwania, tym więcej słów do odnalezienia w przygotowanej wcześnie mieszkance. Oczywiście, w „Easy” czekają też na nas znacznie mniej skomplikowane wyrazy, niż na przykład w „Medium” bądź „Hard”. Tak czy siak – bez znajomości podstaw języka obcego raczej nie macie tu czego szukać.

Na pewno mieliście już okazję grać w niejedną wykreślankę, dlatego nie ma sensu tłumaczyć, na czym dokładnie polega „wydobywanie” wyrazów. Wystarczy przeciągnąć palec po konkretnych literkach i gotowe. W Find Words Real – rzecz jasna – również liczy się długość ułożonych słów: trzy elementy nie mają takiej samej mocy, co pięć, a pięć jest gorsze od siedmiu. No, ale to przecież podstawowa matematyka.

rfw1

Find Words Real nie zdecydowano się na wykorzystanie power-upów. Nie ma też mikropłatności, które wyciągałyby od nas nieco drobniaków. Czy jest więc tu kolorowo, pięknie i cudownie aż do bólu? W sumie to tak, bo raczej dolne banery reklamowe nie powinny stanowić dla Was większego problemu.

Na pewno nie można napisać, że Find Words Real jest czymś wyjątkowym. Mimo to, jest to apka godna polecania miłośnikom zabaw słownych. Jedyną rzeczą, jaką bym do niej dodał, jest Multiplayer. Moim skromnym zdaniem, pomógłby on w „rozkręceniu” rozgrywki i na pewno przyciągnąłby miłośników typowo facebookowej rywalizacji.