Find Number – gdzie się podziała ta czwórka, no?!

0
560

Przeglądając czasopisma dla dzieci, nie sposób nie znaleźć łamigłówek polegających na wyszukiwaniu konkretnych cyferek z gąszczu matematycznych symboli. Zanim zaczniecie tego typu zagadkami umysłowymi dręczyć swoje pociechy, sami przekonajcie się o tym, że szukanie liczb to nie lada wyzwanie nawet dla rozwiniętego już mózgu. Pomoże Wam w tym apka Find Number.

O co dokładnie chodzi w Find Number zdradza nam już sam tytuł produkcji. Główne zadanie w grze polega na znajdowaniu określonych liczb z kolorowego gąszczu cyferek. Wydaje się to proste jak drut, ale potrafi przysporzyć sporych problemów. Nawet dorosłym, którzy tego typu łamigłówkami zazwyczaj męczą dzieci.

Mimo że aplikacja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie mało rozbudowanej, posiada dwa tryby zabawy. Już sam fakt, iż zdecydowano się na urozmaicenie rozgrywki warto pochwalić. W końcu rzadko kiedy w tego typu grach zdarza się, by stojące przed nami zadanie nie robiło się nudne po maksymalnie pięciu minutach.

Find Number możemy spróbować swoich sił w luźnej zabawie oraz grze na czas. W tej pierwszej dopuszczalne jest ślęczenie nad jedną planszą nawet i kilkanaście minut, ale i tak im szybciej uda nam się wykonać zadanie, tym lepiej. Wyniki bowiem zapisują się na tablicy rekordów.

We wspomnianej już grze na czas jest nieco inaczej. Tutaj na zrealizowanie celu mamy określoną liczbę sekund. O ile w trybie Easy (gdzie do znalezienia jest 25 liczb) ukończenie poziomu nie sprawia problemu, to już Normal, Hard i Professional są prawdziwymi wyzwaniami.

Gdyby plansze w Find Number były czarno-białe, na pewno o niebo łatwiej biłoby się tu rekordy. Tymczasem w apce zafundowano nam świat pełen barw, gdzie bardzo często cyferki zlewają się z tłem, a to – jak się pewnie domyślacie – spore utrudnienie.

Choć wizualnie Find Number nie prezentuje się bardzo dobrze, myślę, że wyszedłbym na niezłego gbura, gdybym skrytykował tę produkcję za jej oprawę. Nie omieszkam jednak napisać złego słowa o nachalnie pojawiających się w trakcie rozgrywki reklamach, które bardzo skutecznie potrafią zniechęcić do szukania cyferek.