Filmy Google Play – wypożyczaj, kupuj i oglądaj

0
736

Po tym jak Google umożliwiło osobom z Polski kupowanie utworów muzycznych kwestią czasu było wprowadzenie w naszym kraju mobilnej wypożyczalni video, którą technologiczny gigant prowadzi w ogromnej ilości miejsc na całym świecie. I faktycznie – usługa Filmy Play kilka dni temu zawitała nad Wisłę. Niestety, bez jakichkolwiek fajerwerków.

Podobnie jak ma to miejsce z Muzyką, do korzystania ze sklepu z filmami wcale nie potrzebujemy odrębnie zainstalowanego programu. Wszystkie oferty wyświetlają się w domyślnie zainstalowanym Google Play, jednak tylko i wyłącznie dedykowany program pozwala na oglądanie wypożyczonego bądź też kupionego video.

Najnowsza apka od Google nie oferuje nam innowacyjnego interfejsu. Cały czas mamy do czynienia z podziałem na kategorie oraz zakładkami, między którymi przemieszczamy się przesuwając palcem po ekranie. Można narzekać na szablonowość, ale moim zdaniem jest ona zdecydowanie lepsza od skomplikowanego menu oraz tysiąca opcji, których tak naprawdę w ogóle nie potrzebujemy. A tak – wybieram film, czytam jego fabułę, przeglądam trailer i kupuję. Nic więcej.

W usłudze Filmy Play znaleźć można nie tylko klasyczne hollywoodzkie produkcje. Wiele oferowanych filmów to dzieła, jakie jeszcze do niedawna podziwiać można było tylko w kinach. Jak najbardziej jest to zaleta. Problem jest tylko jeden – ceny.

Tak jak wspomniałem, gigant z Mountain View umożliwił nam wypożyczenie bądź też kupienie danego tytułu. Rzecz jasna, ta pierwsza opcja wiąże się z mniejszymi kosztami, niż druga. Mówiąc dokładnie – za nowości na 48 godzin przychodzi nam zapłacić nieco ponad 30 złotych, co jest kwotą prawie dwa razy mniejszą w porównaniu z funkcją zakupu danej pozycji na własność.

Według mnie, a także wielu innych Androidowców, wypożyczalnia od Google poza drożyzną cenową może „pochwalić” się jeszcze jedną dosyć poważną zaletą – brakiem propozycji z dubbingiem czy też polskim lektorem. Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju stron VOD jest bardzo wiele i raczej każda z nich oferuje nam polskojęzyczne tytuły, filmowy projekt od twórców Androida raczej w naszym kraju rynku nie zrewolucjonizuje. Zgodzicie się ze mną czy macie inne zdanie na ten temat?