FC Manager – menedżerski multiplayer dla fanów piłki nożnej

0
941

Menedżerskie gry piłkarskie nie muszą być drogie, by zajmowały wolny czas. Dla większości z Was nie muszą pewnie też być dostępne po polsku ani oferować rozbudowanych opcji. Czy zatem FC Manager jest produkcją, która ma szansę stać się androidowym hitem wśród fanów piłki nożnej i wszystkim, co z nią związane?

Na pewno duża część graczy lubi pogrywać w menedżery, gdyż pozwalają na zabawę w pojedynkę i nie wymagają połączenia z internetem. FC Manager jest pod tym względem nieco inny, a to dlatego, że jego domeną jest przede wszystkim Multiplayer, który – z wiadomych względów – nie występuje w trybie offline.

fcman

W grze występują realni piłkarze, tak więc Messi to Messi, a Ronaldo to Ronaldo. Sama rozgrywka to jednak coś więcej, niż rywalizacja o zwycięstwo w Primera Division, Premiership i tak dalej. Zgodnie z tym, co przed chwilą pisałem, FC Manager skupia się na rywalizacji między graczami i dlatego zamiast tradycyjnych lig mamy, między innym, dzienne czy tygodniowe. Rzecz jasna, jest tego znacznie więcej. Wniosek nasuwa się sam: tutaj nie sposób się nudzić.

Nie możecie wymagać od FC Manager bardzo zaawansowanych opcji, które występują zazwyczaj w jej płatnych odpowiednikach. Nie będziecie – mimo to – narzekać na możliwości zmiany taktyki drużyny czy też jej składu. Według mnie, przygotowane opcje są wystarczające nawet dla tych nieco bardziej wymagających. Mnie przynajmniej wystarczają i pozwalają wczuć się w odpowiedni klimat.

Aby twórcy FC Manager mogli na czymś zarabiać, przygotowali wirtualny sklep, gdzie kupować można paczki z kartami piłkarzy oraz inne przeróżne dodatki. Niektóre z nich są bardziej przydatne, a inne mniej, ale na pewno jeżeli trochę z nich skolekcjonujecie, będziecie mieli lekką przewagę nad oponentami.

Zawiodłem się dwiema rzeczami. Troszkę grafiką, która ma swoje wady i raczej nie wygląda wybitnie, a także wersją językową. Jak nietrudno zgadnąć, brakuje polskiej, co dla wielu z Was będzie prawdopodobnie grzechem niewybaczalnym.