Fatty Bird – grubszy brat Flappy Birda [VIDEO]

0
780

Choć wydawało się, że usunięcie Flappy Birda z Google Play pogrzebie inne gry tego typu, a Androidowcy szybko znajdą nowego mobilnego ulubieńca, cały czas można znaleźć w sieci produkcje łudząco podobne do hitu sprzed niespełna dwóch tygodni. Jeżeli opisywane przeze mnie Clumsy Bird nie przypadło Wam do gustu, być może skusicie się na opublikowane niedawno Fatty Bird.

Bohaterem Fatty Bird jest żółty ptaszek o pomarańczowym dziobie i brwiach, który lata pomiędzy rurami w bliżej nieokreślonym mieście, gdzie aż roi się od wysokich budowli przypominających drapacze chmur z Nowego Jorku czy japońskiego Tokio. Widać wyraźnie, że nasz wirtualny skrzydlaty przyjaciel ma kilka kilogrmaów nadwagi. Nie martwcie się tym, w ogóle nie przeszkadza mu to w lataniu, a nam w biciu rekordów punktowych.

fatty

Podobnie jak w oryginale, w zręcznościówce z tego wpisu występują metalowe konstrukcje w zielonym kolorze, które należy omijać. Żeby nie było, że wszystko jest żywcem ściągnięte, twórcy Fatty Bird postanowili dodać coś od siebie i przygotowali… niebieskie rury.

Niestety, choć bardzo na to czekam – znów nie przyszło mi zobaczyć w podróbce Flappy Birda jakiegoś wirtualnego sklepiku, dodatków i innych urozmaiceń. Wydaje mi się, że sama idea zbierania w tego typu grach złotych monet i wydawania ich na jakieś szpargały mogłaby przyciągnąć naprawdę wiele osób. Cóż, widocznie mało osób podziela moją opinię.

fatty1

O sterowaniu pisać długo nie będę, bowiem z dotykaniem ekranu palcem poradzi sobie nawet dziecko, tak więc nie ma co w zasadzie tłumaczyć. Warto jednak wspomnieć, iż Fatty Bird wydaje się być jedną z łatwiejszych gier tego typu. Zazwyczaj w takich zręcznościówkach potrzebowałem co najmniej kilkunastu minut na wyczucie ptaszka. Tutaj natomiast dwucyfrowy wynik uzyskałem niemal natychmiast.

Graficznie gra niczym się nie wyróżnia. Skrzydlaty zwierzak jest pikselowy, podobnie jak cały otaczający go świat. Dźwięki są i w zasadzie tylko tyle można o nich napisać. W trakcie rozgrywki w ogóle nie zwraca się na nie uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here