Fat Baby Galaxy – kosmiczny grubasek w akcji!

0
662

W polskich szkołach panuje teraz moda na propagowanie zdrowego trybu życia, szczupłych sylwetek i tak dalej, i tak dalej. Na przekór tej „zielonej” modzie, studio Fat Baby Games przygotowało dynamiczną, kosmiczną i jedyną w swoim rodzaju zręcznościówkę o nazwie Fat Baby Galaxy. Uwierzcie mi – nie tylko sam tytuł zaskoczy Was w tym wpisie!

Bohaterem gierki z tego wpisu jest kosmiczny ludek, który może pochwalić się kilkunastoma kilogramami nadwagi. Historia jego życia nie jest wyjątkowo skomplikowana, ale zawracanie sobie nią głowy nie ma w tym przypadku większego sensu. Warto za to wspomnieć o tym, że w Fat Baby Galaxy czeka nas Was kilka etapów do ukończenia oraz sporo dodatków do odblokowania. A wszystko to w naprawdę dynamicznym stylu.

Początkowo trochę trudno jest się połapać w tym, co dokładnie trzeba robić w Fat Baby Galaxy. Nie jesteśmy do końca świadomi, na czym musimy się skupić, czego unikać oraz co dzieje się po naszej porażce. Żebyście zbyt długo nie musieli się nad tym głowić, powiem od razu – chodzi o to, by skakać, zbierać gwiazdki i dostać się do mety, która jest przepustką na kolejną planetę. Niby tak mało, ale naprawdę jest co robić!

Sterowanie oferowane w Fat Baby Galaxy jest bardzo proste, ale z racji tego, że rozgrywka jest tutaj wyjątkowo szybka, nie zawsze łatwo coś przeskoczyć albo uniknąć śmierci. Na szczęście, w tym drugim przypadku możemy obejrzeć reklamę albo wydać nieco fioletowych diamentów i tym samym wskrzesić bohatera.

Gwiazdy porozrzucane po levelach nie są tam tylko po to, by czymś nas zająć. Jak niektórzy z Was się pewnie domyślili, pełnią one rolę wirtualnej waluty, która służy do kupowania różnych ulepszeń. Power-upami są w tym przypadku przede wszystkim ubrania, wzmacniające moc magnesu czy tarczy ochronnej.

Myślę, że zabawa w Fat Baby Galaxy starczy Wam na więcej niż półtorej godziny. Nie jest to jakiś rewelacyjny wynik, ale ja osobiście bawiłem się z tym tytułem naprawdę świetnie i z czystym sumieniem chcę go polecić każdemu fanowi zręcznościówek, platformówek i im podobnym.