Farm Heroes Saga – wiejska układanka

1
3384

Jakiś czas temu miałem okazję oglądać w telewizji reklamę najnowszej gry studia King.com, które stoi za stworzeniem Pet Rescue Saga oraz Candy Crush Saga. Jeżeli do tej pory nie udało Wam się jeszcze znaleźć czasu na pobranie i sprawdzenie Farm Heroes Saga – czas najwyższy to zmienić. Wspomniana apka to bowiem naprawdę bardzo udany projekt.

Akcja gry Farm Heroes Saga – jak wskazuje na to sama nazwa – rozgrywa się na wsi, gdzie aż roi się od krów i wszelkiej maści owoców. Podobnie jak w największych hitach studia King, tutaj także naszym głównym zadaniem jest łączenie ze sobą co najmniej trzech takich samych elementów. Na każdym poziomie musimy zebrać odpowiednią ilość truskawek, jabłek lub czegoś innego. Oczywiście, na wykonanie zadania mamy określoną liczbę ruchów, co z pewnością w żadnym wypadku nie jest ułatwieniem.

farm

Liczba poziomów dostępnych w grze wygląda imponująco. Jak znam życie, Farm Heroes Saga otrzyma wiele aktualizacji, tak więc instalując ją na smartfonie raz, można liczyć się z tym, że będzie dla nas przydatna przez naprawdę długi czas.

Apka zachęca nas do synchronizacji z Facebookiem. Dzięki temu możemy śledzić na bieżąco poczynania naszych znajomych ze wspomnianego portalu społecznościowego, a także prosić ich o dodatkowe życia czy odblokowanie poziomów.

farm1

Farm Heroes Saga roi się od mikropłatności. Możemy tutaj kupić za prawdziwe pieniądze zielone fasolki oraz sztabki złota, które wymienialne są na różnego rodzaju bonusy, między innymi te, które pozwalają nam na zwiększenie liczby dostępnych ruchów. Oczywiście, podane przeze mnie przedmioty mogą nam także posłużyć jako narzędzie do uzupełnienia liczby żyć. Tych bowiem maksymalnie można mieć tylko 5, co – szczególnie w późniejszych etapach – jest bardzo uciążliwe.

Jak przystało na grę doświadczonej ekipy, Farm Heroes Saga pod względem audiowizualnym prezentuje się bardzo dobrze. Nie zauważyłem żadnej wady zarówno w wyglądzie, jak i efektach dźwiękowych. W wirtualnej farmie przedstawionej w grze po prostu nie sposób się nie zakochać.