Fantasy Forest Story – witajcie w czarodziejskiej krainie!

0
1380

Wyobraźcie sobie krainę, a dokładniej las, w której żyją na co dzień bardzo dziwne gatunki koni, pand, papug i tak dalej, i tak dalej. Teraz pomyślcie, co byście zrobili z takimi stworzeniami i dlaczego, a kiedy już postanowicie swoje plany wprowadzić w życie, pobierzcie na smartfona produkcję strategiczną o nazwie Fantasy Forest Story.

Nie jestem zwolennikiem tworzenia bardzo podobnych do siebie produkcji, dlatego też widząc kolejną w Google Play strategię, nie miałem ochoty na jej testowanie. Cóż, Fantasy Forest Story w końcu mnie skusiło i postanowiłem przekonać się, co takiego oferuje. Nie mogę powiedzieć, żebym strasznie się zawiódł, jednak… zresztą, zaraz wszystkiego się dowiecie.

W Fantasy Forest Story zarządzamy kolorową krainą, gdzie przychodzi nam opiekować się rozmaitymi, niespotykanymi gatunkami zwierząt. Wszyscy nowi podopieczni przychodzą na świat na specjalnym drzewie, a następnie umieszcza się ich na specjalnych wybiegach, gdzie zarabiają dla nas pieniądze oraz dostają jedzenie.

Im więcej karmimy wirtualne stworzonka, tym pokaźniejszych są rozmiarów. Dzięki odpowiedniej diecie dochodzi do ewolucji, która – co nie powinno być żadną niespodzianką – zamienia pandę w jeszcze bardziej wypasioną pandę, kucyka w konia… no, wiecie, o co chodzi.

Bardzo istotne jest to, by mieć jak najsilniejszych i największych podopiecznych. Po pierwsze – dzięki temu nasze konto z monetami jeszcze szybciej się zapełnia. Po drugie – po osiągnięciu 5 levelu odblokowany zostaje tryb Walki, gdzie rywalizujemy z innymi o miano najlepszego tresera czy – jak kto woli – opiekuna.

Nie zabrakło w Fantasy Forest Story elementów, które można znaleźć w niemal każdej strategii. Też jest tutaj sporo mikropłatności, a za specjalne diamenty można wszystkie procesy zakończyć w mgnieniu oka. Na pewno niektórzy z Was stwierdzą, iż opisywana apka jest mało oryginalna i jedyne, co można z nią zrobić, to szybko odinstalować. Ja – mimo wszystko – trochę dałem się tej grze wkręcić i zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.

Jeżeli szukacie czegoś na dłużej niż kilka dni, Fantasy Forest Story powinno spełnić większość Waszych oczekiwań. Pamiętajcie tylko o jednym – nie wydawajcie w niej zbyt dużo kasy!