FaceQ – stwórz wirtualną wersję samego siebie

0
1713

Program do tworzenia avatarów niektórym wydaje się absolutnie bezużyteczny, ale jestem przekonany o tym, że znajdą się wśród Was również i tacy, którzy lubią i chcą mieć w swoich smartfontach tego typu narzędzia. Jeżeli rzeczywiście czujecie potrzebę wykonania mobilnego portretu, apka FaceQ nie powinna mieć problemów ze spełnieniem Waszych oczekiwań.

Niegdyś naprawdę ciężko było o coś w rodzaju FaceQ. Oczywiście, avatary były już dobrze znane, ale zazwyczaj programy do ich przygotowywania nie mogły pochwalić się zbyt dużą ilością fajnych opcji. A teraz? Cóż, trzeba przyznać, że narzędzia do wirtualnych obrazków zaskakują i to bardzo pozytywnie.

face

Najlepsze w opisywanym programie jest to, że nie wymaga on od nas rejestracji, akceptowania długaśnych regulaminów ani logowania się za pomocą Facebooka. Po prostu uruchamiamy FaceQ i możemy przejść do działania. Przed właściwą pracą pozostaje nam jedynie zaznaczyć opcję, czy chcemy stworzyć mężczyznę, czy kobietę. Dla bardziej wymagających przygotowano także trzy warianty par, dzięki którym możemy stworzyć na jednym zdjęciu nie tylko siebie, ale także naszą drugą połówkę.

FaceQ nie rysujemy postaci własnymi rękoma. Wszystko, co musimy tutaj robić, to zaznaczać wybrane przez nas elementy portretu, dostępne w danej zakładce. Nie tylko znalazło się tu miejsce dla kształtu twarzy, koloru i stylu fryzury, lecz także skorzystać można z tych mniej standardowych, jednak zdecydowanie równie przydatnych, rzeczy. Na myśli mam tutaj przede wszystkim pieprzyki, zarost czy różne odcienie skóry.

face1

Na pewno wadą kreatora jest to, że nie pozwala on nam na zamieszczanie na obrazku więcej niż jednej pozycji z danego działu. Co to oznacza? Ano głównie to, iż wspomnianego już przeze mnie pieprzyka nie możemy połączyć z brodą i tak dalej. Oczywiście, jest to trochę nieprofesjonalne, ale – moim zdaniem – można z tym jakoś żyć.

Wszystkie prace stworzone w FaceQ można zapisać w galerii smartfona albo też zamieścić w portalu społecznościowym. Aplikacja obsługuje wszystkie popularne strony, dzięki czemu wygodnie zamieścicie swój nowy avatar zarówno na Facebooku, jak i Twitterze.