Facebook Messenger – bądź w kontakcie ze znajomymi

1
3046

Przy okazji wpisu o polskim komunikatorze GG wspomniałem o tym, że jest on od dłuższego czasu wypierany przez Facebooka. Jeżeli nie poznaliście jeszcze aplikacji, która pogrzebała wspomniany do niedawna najpopularniejszy program do korespondencji tekstowej ze znajomymi – przeczytajcie ten wpis.

Facebook Messenger powstał z myślą o osobach, które posiadają konto w najpopularniejszym portalu społecznościowym. Aplikacja służy tylko i wyłącznie do prowadzenie korespondencji ze znajomymi, tak więc nie mamy w niej możliwości przeglądania tablic użytkowników ani informacji na ich temat.

mess

Program na pierwszy rzut oka przypomina wspomniane już przeze mnie GG. Ekran główny to lista dostępnych w danym momencie znajomych wraz z miniaturkami zdjęć. Z poziomu aplikacji nie tylko możemy rozpocząć korespondencję, lecz także  przeglądać archiwum naszych dotychczasowych rozmów. Dla osób z ogromną ilością kontaktów przygotowano wyszukiwarkę, dzięki której w szybki sposób możemy znaleźć potrzebną nam w danym momencie osobę.

Facebook Messenger działa w tle, dzięki czemu po otrzymaniu przez nas wiadomości, dostajemy powiadomienie dźwiękowe. Oczywiście, funkcję tę można wyłączyć. Tak więc jeśli nie macie ochoty na to, by ludzie z Facebooka budzili Was w nocy albo nie dawali spokoju w ciągu całego dnia – bez problemu będziecie mogli to załatwić.

mess1

Wysyłanie tekstu poprzez apkę jest tak samo proste jak w przypadku wiadomości SMS. Aby nieco urozmaicić rozmowę między użytkownikami, przygotowano opcje pozwalające nam na wklejanie zdjęć z naszych galerii, a także specjalne, kolorowe naklejki służące nam jako swego rodzaju emotikonki.

Facebook Messenger dostałby ode mnie prawie maksymalną ilość punktów. Niestety, od czasu do czasu zdarza się, że odmawia posłuszeństwa. Poza tym, nie lubię gdy aplikacje instalują się samoczynnie. Jeśli posiada się na telefonie Facebooka nie można zrezygnować z Messengera, co jest – według mnie – chwytem poniżej pasa.


logo-app
Messenger
Facebook
0   
qrcode-app