Fablescapes 2 – nie czytaj dziecku bajek, twórz je razem z nim!

0
831

Lubicie czytać Waszym pociechom bajki na dobranoc? Jeżeli tak, z pewnością duża część z Was używa do tego urządzeń mobilnych. Tym, którzy znają już na wskroś bajki o Czerwonym Kapturku, Kopciuszku czy Królewnie Śnieżce i szukają jakieś alternatywy, chciałbym polecić aplikację o nazwie Fablescapes 2, pozwalającą na tworzenie własnych kreskówkowych historii.

Na pierwszy rzut oka aplikacja Fablescapes 2 wygląda jak każda smartfonowa wersja historyjki dla najmłodszych. Menu główne jest kolorowe, a towarzysząca jego uruchomieniu muzyczka brzmi jak kołysanki dołączane do czasopism dla mam. Prawdziwe oblicze program odkrywa jednak dopiero wówczas, gdy zdecydujemy się na jedną z dostępnych w nim scenerii.

Fablescapes 2 oferuje nam w sumie trzy tematyki. Pierwsza z nich związana jest z wiedźmami, dzielnym rycerzem i tym podobnymi. Kolejne charakteryzują się ogromną ilość elementów kojarzących się z podróżami kosmicznymi oraz dalekimi i niebezpiecznymi wyprawami piratów. Niestety, tylko ta wspomniana przeze mnie na początku dostępna jest za darmo. Inne kosztują nieco ponad 10 złotych. Uważam, że to trochę dużo, choć – jak wiadomo nie od dziś – większość rodziców nie potrafi oszczędzać na swoich dzieciach.

Co takiego możemy robić z każdą ze scenerii? To już tylko zależy od wyobraźni naszej i naszych pociech. Możemy umieszczać na niej dostępne postaci oraz inne elementy. Znalazła się także opcja umożliwiająca nam dodanie kolejnych miejscówek, co na pewno ucieszy tych, którzy znani są z tworzenia bardzo długich opowiastek.

Mimo że nie można podkładać głosów do postaci występujących w Fablescapes 2frajda z korzystania z programu jest przeogromna. Przede wszystkim zmusza dziecko do kreatywności, co – niestety -w dzisiejszych czasach rzadko spotyka się w aplikacjach mobilnych.

Jak przystało na produkcję przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych, dzieło studia Marmalade Play bardzo dobrze prezentuje się od strony audiowizualnej. Nie mam żadnych zastrzeżeń zarówno do jakości elementów występujących w aplikacji, jak i dźwięków. Gdybym miał się czegokolwiek czepiać, na pewno wspomniałbym o dość wygórowanych cenach za bloki tematyczne. Uważam, że autorzy spokojnie mogliby wycenić scenerie na około 3 złote.