Extreme Bike Trip – szalona jazda na dwóch kółkach

0
688

Wprawdzie większość dróg w naszym kraju pożegnała się już ze śniegiem, ale niskie temperatury nie pozwalają jeszcze motocyklistom na otwarcie kolejnego wiosenno-letniego sezonu. Dla tych, co już nie mogą doczekać się szybkiej jazdy na dwóch kołkach studio Roofdog Games przygotowało fajną zręcznościówkę o nazwie Extreme Bike Trip.

W grze Extreme Bike Trip wcielamy się w postać gościa ubranego w kask i specjalny kombinezon, którego pasją są motocykle. Co raczej dla nikogo z Was nie będzie zdziwieniem, głównym środkiem lokomocji jest w apce wspomniany już pojazd z dwoma kołami. Naszym celem jest natomiast pokonywać jak najdłuższe dystanse po pagórkowatych i niezwykle niebezpiecznych trasach.

moto

Mimo że w produkcji śrubujemy jedynie własne rekordy, autorzy Extreme Bike Trip przygotowali kilka tras o różnym wyglądzie. Dzięki temu nie odczuwamy zbyt szybko nudy. Aby nie zdradzać zbyt wiele, powiem tylko tyle, że w grze będziecie mieli okazję zwiedzić wiele nie tylko ciepłych, lecz także mroźnych miejsc znajdujących się na naszym globie.

Co takiego jeszcze wpływa na to, że rozgrywka w Extreme Bike Trip przesadnie szybko się nie nudzi? Bez dwóch zdań system zdobywania doświadczenia oraz wirtualna waluta. Pozwalają nam one na modyfikację wyglądu głównego bohatera i jego maszyny. Zarówno gwiazdki, jak i dolary możemy zdobywać na każdym etapie, ale dostępne są również mikropłatności, przez które jednorazowo nasz portfel jest w stanie uszczuplić się nawet i o ponad 100 złotych.

moto1

Kierowanie motocyklem ogranicza się w grze do wykorzystywania dwóch przycisków. To, w jaki sposób będziemy pokonywać kolejne metry zależy tylko i wyłącznie od nas. Możemy wykonywać różnego rodzaju tricki albo po prostu postawić na tradycję i skupić się na właściwym wykonywaniu zadania. Bez względu na wszystko musimy jednak pamiętać o jednym – żaden pojazd na wodę nie jeździ, trzeba więc dbać o zapas benzyny!

Oprawa graficzna Extreme Bike Trip nie wygląda najgorzej, ale nie ma się też specjalnie co nią zachwycać. Jeżeli należycie do wymagających graczy, raczej nie znajdziecie w tym tytule nic, co zwróciłoby Waszą uwagę.