Evolution: Heroes of Utopia – naparzamy w olbrzyma, co Wy na to?

0
784

Mechaniczne psy, karabiny maszynowe i zmutowane giganty – to na pewno nie kojarzy się nam z clickerami na Androida. A jednak! Wszystkie te elementy, a nawet znacznie, znacznie więcej, można znaleźć w mobilnej nowości o nazwie Evolution: Heroes of Utopia.  Bolą od niej ręce, ale poza tym jest jak najbardziej godna polecenia!

Steampunkowy świat nie przychodził mi do tej pory do głowy, kiedy myślałem o androidowej naparzance z prawdziwego zdarzenia. Mając ochotę na tego typu zabawę, zazwyczaj nastawiałem się na spotkanie z elfami, orkami i masą innych stworzeń rodem z Tolkiena.

her

Niektórzy z Was pewnie stwierdzą, że fantasy znacznie bardziej pasuje do tego typu apek. Evolution: Heroes of Utopia przekonało mnie, że jest to nieprawda i Wam wróżę podobny los.

Nie trzeba za wiele tłumaczyć. W Evolution: Heroes of Utopia kierujemy żołnierzem o wybranym imieniu, a naszym celem jest pokonywanie przeciwników pojawiających się na ekranie. Zawsze mamy do czynienia z jednym oponentem naraz, ale im więcej ich uda nam się zniszczyć, tym trudniej przychodzi nam pokonywanie następnych. Oczywiście, raz na jakiś czas na naszej drodze stają również bossowie, ale to już osobna kwestia, która pewnie nie jest dla Was żadnym zaskoczeniem.

evo

Główny bohater jest samotny przez bardzo krótki czas. Dzięki zdobytym zielonym błyskotkom dokupujemy sobie nowych sojuszników, pomagających nam w walce. I nie chodzi tu tylko o ludzi, gdyż możemy także wspomóc się, na przykład, robotem. Mechaniczne postaci mają to do siebie, że nasza aktywność nie jest im potrzebna do atakowania, ale zadają za to znacznie mniejsze obrażenia.

Jeśli mam być szczery, nie spędziłem z Evolution: Heroes of Utopia godziny czy dwóch. Zagrałem w tę produkcję parę razy, tak po kilka minut. To w zupełności wystarczyło do poznania wszystkich jej atutów i stwierdzenia, że warto zachować ją w smartfonie. Jak pewnie wiecie, gry niewymagające wielkiego, systematycznego zaangażowania bardzo się przydają, a już na pewno nie śmiecą pamięci naszego urządzenia.