Everyday Puzzleday 2016 – prosta, ale przydatna, łamigłówka dla niewymagających

0
546

Sporo zmieniło się od początku tego stulecia, ale jedno ciągle pozostaje niezmienne – w drodze do pracy, szkoły albo w łazience lubimy spędzać czas z prostymi gierkami. Kiedyś zestaw kilkudziesięciu układanek można było kupić w kioskach i każdy miał co najmniej jedną taką „konsolkę” w mieszkaniu. Teraz możecie przypomnieć sobie zabawę rodem ze przeszłości. Wystarczy pobranie Everyday Puzzleday 2016!

Prosta sprawa – Everyday Puzzleday 2016 to najzwyklejsza w świecie układanka, w której mamy ciągle to samo do roboty. Przedstawicieli pokolenia odtwarzaczy MP3, a nie Walkmanów może to trochę dziwić. Jeżeli jednak pierwsze zdanie absolutnie Was nie zniechęciło, będziecie w siódmym niebie. No, a na pewno będziecie mieli co robić, kiedy dopadnie Was nuda albo… zacznie boleć Was brzuch i popędzicie szybko do łazienki (zakładam, że doskonale znacie już skład Domestosu i innych preparatów).

ev1

Nie ma ani krzty przesady w tym, że Everyday Puzzleday 2016 oferuje tylko jeden rodzaj zabawy. Całe zadanie gracza polega tutaj na łączeniu ze sobą różnych figur (zbudowanych z małych kwadracików), tak aby zapełniły one co najmniej jeden rządek lub kolumnę planszy. Prawidłowe wykonanie tego zadania sprawia, że skompletowany przez nas zbiór znika, a my otrzymujemy punkty.

Utrudnieniem jest fakt, że do wykorzystania mamy w jednej rundzie tylko trzy losowo dobrane elementy. Bez korzystania z dodatkowych power-upów, nie możemy zmienić tego stanu rzeczy. Co to dla nas oznacza? Ano to, że musimy bacznie zwracać uwagę na każdy wykonywany ruch. Wystarczy jeden błąd i całe starania mogą pójść na marne.

ev

Rozgrywka w Everyday Puzzleday 2016 potrafi trwać nawet kilkadziesiąt minut. Niestety, w tym czasie nietrudno napotkać na reklamę video, co jest raczej dość uciążliwe. Myślimy, a tu nagle trailer jakiegoś RPG-a (!!!). Cóż, niezbyt to profesjonalne, a już na pewno mało zachęcające.

Co mogę więcej dodać? Chyba nic. Everyday Puzzleday 2016 dostępne jest w Google Play za darmo. Można skorzystać w niej z mikropłatności, dzięki którym kupuje się ulepszenia. Poza tym – wszystko jest za darmo. Można grać tak długo, jak tylko ma się na to ochotę.