EVA – androidowa sekretarka do zadań specjalnych

0
1325

Smartfony z Androidem (nie wliczając w to Samsungów) nie doczekały się póki co asystenta głosowego takiego, jak iPhone’owa Siri. Jeżeli wielogodzinne rozmowy z Waszym mobilnym urządzeniem to właśnie to, czego szukacie, wypróbujcie apkę o nazwie EVA. Nie zapomnijcie przy tym przygotować portfeli. Ta dziewczyna bowiem do tanich nie należy.

Czym właściwie jest EVA? Jest to swego rodzaju nasza mobilna, mechaniczna sekretarka, która powstała po to, by wykonywać wszystkie nasze polecenia. Zanim zaczniecie mieć jakieś nieczyste myśli, pragnę wyjaśnić: działa ona jedynie w obszarze funkcji dostępnych w smartfonie. Nie rozbiera się, nie mówi czułych słówek ani nie flirtuje z nami – podryw też możecie sobie darować, nic nie daje 😉

eva

Autorzy asystentki zapewniają, że daje nam ona dużo więcej możliwości niż wspomniana przeze mnie wcześniej Siri. Czy to prawda? Pobawiłem się nieco tą apką i faktycznie przyznać muszę, iż pozwala na naprawdę wiele. Niestety, moim zdaniem jej wykonanie jest co najmniej sto razy gorsze od Apple’owskiego. Sam głos EVY pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak ekran główny, który jest prosty, przez co nie sprawia wrażenie nowoczesnego i funkcjonalnego.

W czym nasza wirtualna sekretarka może nam pomóc? Jest tego naprawdę wiele. Odpowiadanie na e-maile, przeglądanie Facebooka i innych serwisów społecznościowych, ustawianie budzika, przeglądanie i modyfikowanie wirtualnego kalendarza czy też ustawianie przypomnień. Oczywiście, nie sposób wymienić każdej opcji. Zainteresowanych pozostaje mi więc odesłać na oficjalną stronę projektu.

eva3

EVĘ pobrać możemy w Google Play za darmo, ale tak naprawdę dopiero jej pełna wersja jest w stanie spełnić wszelkie nasze oczekiwania. Niestety, opcja z wszystkimi możliwymi opcjami kosztuje… prawie 65 złotych. Osobiście uważam, że to zbyt dużo. Nie wydaje mi się, by ktoś korzystał z asystenta głosowego na tyle, by był gotowy wydać na niego aż tyle pieniędzy.

Jeżeli z jakichś względów nie odpowiada Wam kobieca wersja programu, możecie zamienić ją na męską, która w Google Play widnieje jako EVAN. Oczywiście, apka różni się jedynie głosem, a nie funkcjonalnością.