Epic Heroes War – gigantyczni herosi bawią się w generałów [VIDEO]

0
1733

Tytuł gry Epic Heroes War nie brzmi zachęcająco. Bo choć mówi nam coś o walce i ponadprzeciętnych bohaterach, sprawia wrażenie przeciętnego do granic możliwości. Na szczęście, sam nazwa to jeszcze nie wszystko. Rozgrywka w produkcji DIVMOB jest na tyle dobra, że warto o niej wspomnieć, a nawet można ją co niektórym polecić.

Twórcy apki dali sobie spokój z zagmatwaną fabułą, którą ciężko zrozumieć. Możemy przez to czuć się trochę nieswojo, ponieważ nie do końca wiemy, kim są bohaterowie (na pewno są bogami, ale nic poza tym nie wiadomo) Epic Heroes War i dlaczego decydują się na walkę z innymi podobnymi do siebie postaciami. Nie ma to – rzecz jasna – najmniejszego znaczenia, bo już po pierwszej rozegranej rundzie zapominamy całkowicie o braku historii przewodniej i zajmujemy się tylko tym, czym powinniśmy.

Herosami są w grze gigantyczni wojownicy, to jest bogowie, którzy wraz ze swoimi armiami ruszają na podbój świata. Kierujemy oddziałami jednego z takich bohaterów i staramy się robić wszystko, by jak najszybciej osiągnął on upragniony cel. Wydaje się proste? Tak, wiem. Poziomów w kampanii jednoosobowej jest jednak na tyle dużo, że nudzić się nie będziecie. Tym bardziej, że każde wyzwanie można ukończyć na dwa sposoby – łatwiejszy i trudniejszy.

Nagrodami za prawidłowo wykonane zadania są zazwyczaj elementy ekwipunku oraz wirtualne złoto. Służą nam one do ulepszania postaci, jednak nie miałby najmniejszego znaczenia, gdyby nie zdobywane przez nas punkty doświadczenia. To dzięki tym ostatnim stać nas z czasem na coraz lepsze rzeczy, żołnierzy oraz inne tego typu elementy przydające się w trakcie walki.

Mimo że zabawa przeznaczona dla jednego gracza jest w Epic Heroes War dosyć rozbudowana, nie zapomniano tutaj także o miłośnikach Multiplayera. Dzięki pojedynkom przez internet możemy rywalizować z innymi i sprawdzać swoje wojska nie tylko w walce z komputerowymi, czyli na pewno nieco słabszymi, przeciwnikami. Niestety, do korzystania z trybu wieloosobowego potrzebna jest rejestracja konta. Co prawda, nie zajmuje ona wiele czasu, ale i tak jest trochę uciążliwa.

Minusem Epic Heroes War bez wątpienia są mikropłatności, gdyż mają one spory wpływ na to, kto wychodzi cało z pojedynków pomiędzy graczami. Poza tym, raczej ciężko tutaj do czegokolwiek się przyczepić – grafika wygląda całkiem nieźle, a dźwięki dobrze komponują się z rozgrywką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here