Endless Doves – bujanie wśród gołąbków

0
612

Gra o nazwie 8bit Doves oceniona została przeze mnie na cztery gwiazdki. Nie będę zatem ukrywał, że bardzo ucieszyłem się na widok jej zupełnie darmowej kontynuacji o nazwie Endless Doves, która – mimo że nie oferuje wiele plansz do przejścia – na pewno jest w stanie ukraść z życia wiele cennych godzin. Co by nie mówić – runnery to naprawdę przydatna rzecz!

Po raz kolejny w grze studia Nitrome przychodzi nam kierować poczynaniami pewnego starszego pana, który śni o tym, że lata. Niestety, cały czas nie wiemy, kim dokładnie on jest, ani czym na co dzień się zajmuje. Autorzy Endless Doves każą nam jednak nie zawracać sobie tym głowy i po prostu… dobrze się bawić. Posłuchałem ich i tego nie żałuję. Powiem więcej – myślę, że z Wami będzie podobnie.

Sama nazwa opisywanej produkcji daje nam jasno do zrozumienia, że rozgrywka w niej należy do tych, które nigdy się nie kończą. Nie każdemu na pewno poprawi to humor, bo nadzwyczajniej w świecie nie pasuje wszystkim ciągłe robienie tego samego i sporadyczne bicie rekordów punktowych. Jeżeli nawet jednak jesteście przeciwnikami runnerów i ich krewniaków, upewnijcie się dobrze, czy aby na pewno Endless Doves nie skradnie Waszego serca.

Każda nasza próba bicia rekordów zaczyna się od sytuacji, w której główny bohater wylatuje ze swojego ciepłego łóżka. Później wszystko za każdym razem jest zupełnie inne, choć zadanie pozostaje niezmienne – omijać przeszkody i zbierać latające wokół nas gołębie. Bułka z masłem, pasztet z serem i wędlina z kapustą? Muszę Was zaskoczyć, ale absolutnie nie!

Do kierowania najważniejszą postacią gierki Endless Doves używa się dwóch dotykowych przycisków. Ciężko w teorii wytłumaczyć, jak się nimi posługuje i do czego konkretnie służy każdy z nich, ale w skrócie można powiedzieć po prostu, że wszystko sprowadza się tu do przytrzymywania raz jednego guziczka, a raz drugiego. Problem polega tylko na tym, że bohater apki jest dosyć chwiejny, a to zdecydowanie utrudnia nam zadanie.

Jeżeli mieliście okazję zagrać w 8bit Doves, ucieszycie się na widok takiej samej oprawy graficznej w Endless Doves. Sam byłem wielce uradowany faktem, że w owej gierce bardzo niewiele pod tym względem zmieniono w porównaniu z jej pierwowzorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here