Elements – łączenie żywiołów, jak ja to lubię!

0
1083

Nigdy nie myślałem, że gra, w której jedynym zadaniem gracza jest łączenie żywiołów na ekranie dotykowym, sprawi mi tyle frajdy. Tymczasem po zainstalowaniu na swoim smartfonie łamigłówki mobilnej o nazwie Elements całkowicie odciąłem się od świata na ponad godzinę i dopiero zapach obiadu na stole był w stanie odciągnąć mój wzrok od urządzenia. Jeśli więc dzisiejszy dzień wolny od pracy postanowiliście wykorzystać na relaks, produkt studia Magma Mobile na pewno w Waszym przypadku doskonale się sprawdzi.

Akcja gry Elements toczy się w wirtualnym świecie żywiołów. Nie spotkamy tutaj ludzi, zwierząt ani też budynków mieszkalnych w mniejszych bądź większych miastach. Będziemy natomiast cały czas mieli okazję łączyć ze sobą wodę, ogień, powietrze i inne siły natury, dzięki którym nasza planeta jest w stanie funkcjonować.

Tak, wiem, że wydaje się to nudnym zajęciem. Wierzcie mi jednak, że jeśli tylko zdecydujecie się na uruchomienie gry nie wyłączycie jej przez co najmniej kilka minut.

elemnts

Tak jak pisałem, w Elements chodzi głównie o łączenie ze sobą kamyczków symbolizujących ten sam żywioł. Na czym polega trudność? Ano na tym, że wspomniane wirtualne skały poruszają się tylko w linii prostej, a zatrzymać je potrafi jedynie inny naturalny czynnik bądź też konstrukcja planszy. Na samym początku nikomu z Was nie będzie się to wydawało istotne, ale na pewno po kilkunastu levelach zacznie docierać do Was, że byliście w ogromnym błędzie.

elemnts1

W aplikacji mamy dostępne trzy tryby gry. Przygotowano dla nas Wyzwanie, gdzie przechodzimy od planszy do planszy, rozgrywkę na czas, w której skupiamy się na biciu rekordów personalnych, no i zabawę zręcznościową łączącą ze sobą wspomniane dwa rodzaje. Autorzy Elements twierdzą, że stworzyli 500 leveli i jestem skłonny im w to uwierzyć.

Jak to w grach logicznych, produkcja Magma Mobile nie charakteryzuje się jakąś specjalnie ładnie wyglądającą grafiką, a i nad dźwiękami w niej nie ma co się zachwycać. Nie zmienia to jednak faktu, że warto dać grze szansę, bo naprawdę potrafi świetnie zabawić przez długie godziny.