Ekstraklasa.TV – kibicu, to dla Ciebie prawdziwa perełka!

0
774

Rodzima, piłkarska ekstraklasa nie stoi z pewnością na tak wysokim poziomie, jak hiszpańska Primera Division czy angielska Premiership. Jeśli jednak mimo to lubicie na bieżąco wiedzieć o tym, kto rządzi na polskim podwórku, na pewno powinniście w swoim urządzeniu znaleźć miejsce na nową aplikację stworzoną przez grupę Onet – Ekstraklasa.TV.

Wbrew temu, na co może wskazywać nazwa, Ekstraklasa.TV nie jest stworzona tylko i wyłącznie z myślą o tych, którzy lubią interesować się wszystkim tym, co dzieje się wokół polskiej piłki. Mimo że istnieje tutaj możliwość czytania informacji o każdej drużynie występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się jedynie na newsy dotyczące naszej ulubionej jedenastki.

ekstra

Przy pierwszym uruchomieniu apki wybieramy klub, któremu kibicujemy, a następnie zaznaczamy, czy chcemy otrzymać od programu jakieś powiadomienia oraz czego – ewentualnie – mają one dotyczyć. Niestety, nie możemy wybrać kilku drużyn, co jest – moim zdaniem – sporym minusem. Kibic Cracovii lubi, na przykład, dowiedzieć się, co dzieje się w obozie Wisły i na odwrót. Wydaje mi się więc, że funkcja wyboru więcej niż tylko jednej jedenastki powinna jak najszybciej się pojawić.

Interfejs Ekstraklasa.TV jest bardzo przejrzysty. Ekran główny z newsami okraszonymi dużymi, wyraźnymi obrazkami robi bardzo pozytywne wrażenie i zdecydowanie jest godny pochwały. Warto wspomnieć również o tym, że w programie możemy przeglądać materiały video z wywiadami oraz skrótami meczów, a wszystko to dostępne jest w kilku zakładkach, co ułatwia nam poruszanie się po poszczególnych działach.

ekstra1

Opisywana aplikacja udostępnia nam terminarz rozgrywek, aktualną tabelę oraz zakładkę z wynikami na żywo. Z tej ostatniej skorzystać również można w postaci powiadomień. Nie musimy więc cały czas mieć otwartej Ekstraklasa.TV, by na bieżąco być informowanym o bramkach strzelonych przez naszą drużynę oraz innych ważnych wydarzeniach z konkretnego spotkania.

Choć to newsy dotyczące wybranego przez nas klubu wyświetlają się w apce jako pierwsze, możemy w każdej chwili „nawrócić” program na inną jedenastkę albo też po prostu uruchomić serwis ogólny. Jako że nie kibicuję żadnemu konkretnemu zespołowi, prawdopodobnie to właśnie z tej ostatniej opcji będę korzystał najwięcej. I cieszę się, że Onet dał mi taką możliwość.