Dynamix – muzyka pełna jaskrawych laserów

0
608

Produkcje takie jak Guitar Hero oraz jemu podobne zawdzięczają swoją popularność głównie temu, że pozwalają graczowi na zagranie ulubionego utworu bez konieczności chodzenia na lekcje gitarowe i tak dalej. Mimo że w Dynamix nie ma mowy o piosenkach AC/DC czy zespołu The Beatles, gra obecnie zyskuje na popularności wśród wielu młodych ludzi w Google Play. Dlaczego? Chyba znalazłem odpowiedź na to pytanie.

Nie można powiedzieć, że w Dynamix odpowiadamy za wykorzystywanie mobilnej gitary. Tak naprawdę nie mamy tutaj do czynienia z jakimkolwiek instrumentem, a wykonywane przez nas ruchy sprawiają, że z głośniczków smartfona wydobywają się dźwięki muzyki elektronicznej. Tak, wiem, że nie jest to „klimat” każdego z Was. Sam jednak nie przepadam za techno, a mimo to opisywana gra zrobiła na mnie dość pozytywne wrażenie.

dynamix

Utwory w Dynamix udostępnione są graczom całkowicie za darmo. Oczywiście, jest w tym mały haczyk. Tylko i wyłącznie pierwsza piosenka dostępna jest od początku. Kolejne odblokowują się dopiero po tym, jak osiągniemy konkretny poziom doświadczenia. Jak pewnie się domyślacie, łatwo o to nie jest, ale dzięki temu mamy jeszcze większą mobilizację do działania.

Każdą piosenkę dostępną w grze możemy grać na kilka sposobów. Po tym jak wybierzemy już ulubiony kawałek, pozostaje nam jeszcze opcja zmiany szybkości dźwięków oraz stopnia zaawansowania. Jak to zwykle bywa, im trudniejsze warunki sobie postawimy, tym większa szansa na uzyskanie wyższego rezultatu punktowego.

Skoro w Dynamix nie ma gitary ani innych instrumentów, czym wydobywamy dźwięki? Odpowiedź jest prosta – laserami. To ich dotknięcie powoduje aktywację konkretnych melodii i sprawia, że z kilku zupełnie niezależnych tonów tworzy się skoczna muzyka, która bez dwóch zdań przypadnie do gustu miłośnikom elektroniki.

Podczas wykonywania zadania nie tylko szybko dotykamy ekranu w odpowiednim momencie. Czasem zdarzają się sytuacje, że musimy palec przytrzymać na wyświetlaczu, aby zaliczono nam odpowiednią ilość punktów. Utrudnieniem jest także zmiana kierunku poruszania się laserów. Na szczęście, jesteśmy o niej ostrzegani poprzez odpowiedni komunikat.

Interfejs zastosowany w Dynamix może nie spodobać się każdemu z Was. Powód? Gra jest wzorowana na japońskich kreskówkach, a więc pełno w niej jaskrawych elementów oraz nie do końca standardowych teł rozgrywki.