DVB-T Finder – koniec z bezsensownym kręceniem anteną

0
3209

Operator kablówki nie był w stanie zaoferować mi nic, za co chciałbym zapłacić nieco ponad 70 złotych. Nie przedłużyłem więc z nim umowy i wyposażyłem się w cudeńko zwane anteną DVB-T, dzięki której mogę oglądać telewizję całkowicie za darmo. I to w jakości HD. Niestety, pomimo że kręciłem anteną dobrych kilkanaście minut, nie udało mi się „złapać” żadnego z oferowanych kanałów. Na szczęście, wszystko zakończyło się happy endem, a to dzięki aplikacji o nazwie DVB-T Finder.

DVB-T Finder to bardzo sprytne narzędzie ułatwiające nam prawidłowe ustawienie anteny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Jest ono bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu nie powinien mieć z nim problemów nawet osobnik znający się na telewizorze tak, jak nasi politycy na swojej pracy.

dvb

Do prawidłowego działania programu potrzebny jest włączony w smartfonie GPS. Po jego aktywacji na ekranie głównym wyświetla nam się lista nadajników, które znajdują się w okolicy naszej aktualnej lokalizacji. Im bliższa odległość, tym wyższe miejsce wśród wszystkich propozycji.

Kiedy zdecydujemy się na miejsce, w kierunku którego będziemy chcieli skierować naszą antenę, pozostaje nam kręcić smartfonem do momentu aż uzyskamy w polu „azymut” zieloną czcionkę (można też pobawić się w to samo, tyle że ze specjalną mapką). Następnie pozostaje nam już tylko skierować nasz sprzęt  [czyt. antenę] tym samym kątem, co telefon. Proste, a jednocześnie niezwykle przydatne.

dvb3

Apka Macieja Grzegorczyka  w polu dedykowanym danemu nadajnikowi wyświetla informacje na temat tego, jakie programy możemy „zdobyć” dzięki skierowaniu anteny w danym kierunku. Doceniłem tę funkcję, kiedy bardzo zależało mi na szybkim znalezieniu „Jedynki”, a nie miałem czasu ani ochoty na zabawę w eksperymentowanie z kilkoma nadajnikami znajdującymi się w mojej okolicy.

DVB-T Finder dostępny jest w polskiej wersji językowej. Korzystam z programu na co dzień, więc zdecydowanie mogę go polecić. Szczególnie, że jest do pobrania całkowicie za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here