Dungeon999F – misja: zabić ślimaka!

0
697

Nie zabrzmi to zbyt elegancko, ale… uwielbiam zabijać ślimaki. Domyślam się, że dla niektórych z Was wyda się to dziwne, ale wierzcie mi – do niedawna również nie zdawałem sobie sprawy z tego, co sprawia mi ogromną frajdę. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy pobrałem na smartfona grę Dungeon999F. To taki niby prosty, niby bezsensowny RPG-ek, ale można w niego grać, grać i grać.

W produkcji Dungeon999F poznajemy historię pewnego utopijnego świata, gdzie żyje ogromna ilość ślimaków. Nie wiedzieć do końca czemu, pewnego dnia owe stworzenia zaczęły zmieniać swoją barwę, a wokół nich zaczęła pojawiać się łuna świetlna. Kierowani przez nas bohaterowie – czyli wojownik i czarodziejka – postanowili znaleźć odpowiedź na to pytanie. A kiedy jak kiedy, ale w tym przypadku najlepszym pomysłem wydaje się podróż do magicznej krainy pełnej obślizgłych, kolorowych potworów.

dun1

Opisanie rozgrywki oferowanej w Dungeon999F nie sprawia mi najmniejszego problemu. Wszystko dlatego, że każda plansza to dla nas takie samo wyzwanie, natomiast zmianie ulega jedynie wygląd oponentów oraz ich liczba. Co bardzo istotne – raz na dziesięć leveli natrafiamy na bossa, który za pierwszym razem zazwyczaj nas pokonuje  i zmusza do powrotu do miasteczka.

Co takiego możemy robić we wspominanej „bazie”? To raczej oczywiste – kupujemy w niej dodatki dla naszej postaci, ulepszamy umiejętności i modyfikujemy posiadane przez nas ataki specjalne. Mimo że kierujemy jedynie wojownikiem, a czarodziejka robi wszystko za nas (możemy też jedynie patrzeć na rozgrywkę, korzystając z autopilota), tę drugą postać również należy rozwijać. Trzeba bowiem pamiętać, że śmierć obojętnie którego z bohaterów jest jednoznaczna z zakończeniem zabawy.

dun2

Podobno Dungeon999F kończy się w momencie, gdy dotrzemy do 999 poziomu. Niestety, na chwilę obecną nie jestem w stanie odpowiedzieć Wam na pytanie, czy rzeczywiście tak jest. Ale spokojnie – nie zmienia to w ogóle faktu, że uważam opisywaną tutaj produkcję za wyjątkowo udaną i taką, która znakomicie nadaje się na zaspokajanie naszych potrzeb zarówno przez całe popołudnie, jak i parę minut.

Dungeon999F można pobrać z Google Play za darmo, jednak jeżeli chcecie wesprzeć autorów tego RPG-a, warto zainteresować się płatną wersją, która kosztuje jedynie 4,21 PLN.