Dropdot – stara, poczciwa zabawa w łączenie kropek

0
1112

Kiedy byłem mały mama zawsze kupowała mi różne książki z łamigłówkami. Zawsze najbardziej lubiłem rozwiązywać te, które polegały na łączeniu ze sobą kropek w taki sposób, by utworzyły obrazek. Mieliście podobnie? W takim razie jeżeli macie dzieci, młodsze rodzeństwo czy po prostu chcecie przypomnieć sobie nieco stare czasy, sprawdźcie co oferuje apka Dropdot.

Dropdot rozgrywa skupiona jest tylko i wyłącznie na wspomnianej już zabawie polegającej na łączeniu za pomocą linii dużych skupisk ponumerowanych kropek. Myślę, że każdy z Was – w mniejszym bądź większym stopniu – miał do czynienia z tego typu łamigłówką, także doskonale wie o co chodzi i nie trzeba tutaj zbyt wiele tłumaczyć.

drop

Na samym początku Dropdot daje nam szansę stworzenia z punkcików cyferek. Po prawidłowym wykonaniu zadania lektorka wymawia zrobiony przez nas numerek po angielsku. Szkoda, że nie pokuszono się o więcej wersji językowej. Cóż, nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzieci, a przecież to do nich skierowana jest gra, bardzo szybko zapamiętują obce zwroty, tak więc na pewno dzięki apce ich zasób angielskich słówek będzie dużo pokaźniejszy.

Co jeszcze poza typowo matematycznymi symbolami można stworzyć w Dropdot? Możliwości jest wiele. Trzeba przyznać, że w tej kwestii autorzy bardzo się postarali. Działy tematyczne prezentowane są w formie kolorowych kafelków. A tych jest co najmniej kilkanaście. Mamy, między innymi, kwiatki, środki transportu, chińskie liczby, elementy związane z farmą, a także zwierzęta. Wkrótce dojdą kolejne – aktualizacja już została zapowiedziana.

Wydawało mi się, że łączenie ze sobą punkcików nie będzie zbyt wygodne na ekranie dotykowym. Tymczasem w Dropdot tak naprawdę program sam odpowiada za narysowanie prostej kreski. My jedynie musimy wskazać odpowiedni punkcik. Wydaje mi się, że dla dzieci lepiej by było, gdyby same mogły rysować linie. Bardziej skupiałyby się na rozgrywce, a poza tym nauczyłyby się dokładniej rysować. Widocznie autorzy apki byli innego zdania. 

Tak jak już po części pisałem, graficznie Dropdot wygląda bardzo dobrze. Jest barwny i posiada nowoczesny interfejs. Czy Wasze dzieci to docenią? Ciężko mi w to uwierzyć, ale może… 😉