Driving School 2016 – trening czyni mistrza!

0
1075

Zdarza mi się podczas jazdy samochodem narzekać na to, jak jeżdżą inni. Sam jednak nie jestem bezkrytyczny – doskonale wiem, że czasem trzeba się doszkolić, coś poprawić i nauczyć się czegoś nowego. Co prawda, nie zamierzam powtarzać podstaw w grze Driving School 2016, ale jestem przekonany, że gierka studia Ovilex Software może się przydać tym, co często zapominać o kierunkowskazach albo zapinaniu pasów.

Nie łudźmy się – w gry samochodowe gramy sobie zazwyczaj po to, by poszaleć. W wirtualnym świecie możemy robić co tylko nam się podoba i wypróbować manewry, na które w innych okolicznościach byśmy się nie odważyli. Mimo że w Driving School 2016 również dostajemy taką możliwość, opisywana produkcja stworzona jest przede wszystkim po to, by czegoś nauczyć i jeszcze bardziej wyrobić w nas pewne nauki.

Driving School 2016

W przygotowanych planszach, które są różnymi znanymi miastami z całego świata, czekają na nas zadania polegające na prawidłowym skręcaniu, wyprzedzaniu, parkowaniu i tak dalej. Istotne jest tu również zapinanie pasów przed jazdą, przestrzeganie ograniczeń prędkości i – w razie potrzeby – uruchamianie wycieraczek.

Dzięki realizowaniu różnych misji zdobywamy punkty EXP. Pozwalają nam one na rozwój, który w tym przypadku oznacza kupowanie nowych samochodów. Jak się pewnie domyślacie, pojazdów nie można ani ulepszać, ani przemalowywać na ulubiony kolor. W grze znalazło się jednak kilka modeli aut z ogromną ilością koni mechanicznych pod maską. Warto przy tym dodać, że w Driving School 2016 dostępne są też autobusy i ciężarówki, a więc można się tutaj nauczyć nie tylko jazdą typową osobówką.

Z racji tego, że Driving School 2016 jest produkcją stawiającą na realizm, istotnym elementem jest w niej sterowanie. Możemy włączyć system manualny albo wybrać jeden z kilku „automatów”. Niektórzy wybiorą dotykową kierownicę, inni strzałki, a kolejni pewnie zdecydują się na akcelerometr. Wybór jest spory, więc w tej kwestii na pewno nic złego napisać nie można.

A co z grafiką? Z założenia Driving School 2016 miało uczyć, a nie dobrze wyglądać. Nie ma zatem sensu narzekać na widoczne piksele czy niedociągnięcia. Moim zdaniem, gra w stu procentach realizuje założenia jej autorów. Nie pozostaje więc nic innego, jak ją polecić i zachęcić Was do pobrania z Google Play.