Down The Mountain – górska wyprawa po uroczym świecie sześcianów

0
635

Down The Mountain na pewno będą kojarzyć wszyscy ci, dla których Android nie jest jedynym systemem mobilnym używanym na co dzień. Mimo że na iOS owa gierka zadebiutowała już jakiś czas temu i okazała się prawdziwym hitem, jej premiera w Google Play odbyła się dopiero w minionym tygodniu. Jak to mówią – lepiej później, niż wcale!

Na potrzeby produkcji Down The Mountain stworzono nieskończenie wysoką górę, która zbudowana jest z ogromnej ilości sześcianów o iście minecraftowym wyglądzie. Gracz ma za zadanie pokonać jak najwięcej metrów podczas swojej podróży, a kierowanymi przez niego stworzeniami są, między innymi, kanciaste krowy, biedronki i tym podobne.

mount

Sterowanie, jakie zastosowano w Down The Mountain, można „załapać” w kilka sekund. Dotknięcie lewej części ekranu pozwala nam wskoczyć na lewy klocek, natomiast skorzystanie z prawej… zresztą, na pewno już to doskonale wiecie. Czy to już wszystko? A i owszem! Możecie być pewni, że poza przeszkadzajkami nic więcej Was tutaj nie zaskoczy.

Sześciany, na których postawimy nóżkę czy łapę, po kilku sekundach spadają w nicość. Aby tego uniknąć, musimy szybko podejmować kolejne decyzje, a po pewnym czasie – działać wręcz automatycznie. Nie jest to takie proste, jak brzmi, bo w Down The Mountain na naszej drodze stają nie tylko ruchliwi przeciwnicy, lecz także „bloczki” TNT, kolce, rwące rzeczki oraz drzewa. Jakby tego było mało, musimy pamiętać o zbieraniu gwiazdek.

mount1

Mimo że w grze mamy wgląd do dość szczegółowych statystyk naszych zmagań, samo bicie rekordów zbytnio mnie tu nie pochłonęło. Spodobał mi się za to system misji pobocznych, dzięki któremu w każdej planszy stoi przed nami inne wyzwanie, natomiast nagrodą jest zupełnie nowy bohater. Nie wiem, jak jest z Wami, ale mnie takie rzeczy bardzo mobilizują!

Poza „odmóżdżającą”, dosyć fajną, rozgrywką, Down The Mountain może pochwalić się również miłą dla oka grafiką. Jestem przekonany, że jeśli tylko lubicie „kanciaste”, a zarazem łagodne, klimaty, nie będziecie mieć w tym przypadku wielu powodów do narzekać. Zresztą, widać to chyba na screenach, prawda?