Doug dug – ciężka praca w pikselowej kopalni

0
857

Doug dug to kolejna gra dostępna na Androida, dzięki której możemy wydobywać wirtualne surowce i zarabiać dzięki temu pikselowe pieniądze. W przeciwieństwie do podobnych produkcji, ta stworzona przez studio The Electric Toy nie nakłada jednak na nas limitu ruchów, czasu ani też nie zawiera tysięcy dodatków, w których ciężko się połapać. Można więc powiedzieć – liczy się tu tylko i wyłącznie spryt.

Kim jest główny bohater Doug dug? To rudowłosy krasnal pracujący w kopalni przy wykopywaniu mniej lub bardziej cennych elementów naszej ziemskiej skorupy. Nie znamy jego historii ani także wielu szczegółów na temat jego życia. Nie jest to jednak absolutnie ważne, gdyż liczy się w tym przypadku przede wszystkim zarabianie pieniędzy. Oczywiście, tylko tych wirtualnych.

dug

Rozgrywka oferowana przez opisywaną produkcję niejednemu z Was na pewno będzie wydawać się znajoma. W Google Play znaleźć można bowiem całą masę „kopalnianych” apek, gdzie aż roi się od złota, srebra oraz platyny. Pisząc najkrócej jak się da, w Doug dug wskazujemy drogę sterowanej przez nas postaci i staramy się za pomocą kilofa wydobyć jak najcenniejsze „kamyczki”.

Na pierwszy rzut oka stojące przed nami zadanie wydaje się proste jak drut. Szczególnie, kiedy mamy na uwadze fakt, iż w grze nie mamy limitu ruchów czy też jakichkolwiek progów czasowych na zrealizowanie celu. W praktyce dzieło The Electric Toy jest dość wymagające. A wszystko dlatego, że tutaj naszym przeciwnikiem są przede wszystkim stwory chodzące po kopalni oraz zsuwająca się ziemia, która potrafi zabić krasnala na dzień dobry. Bez jakiegokolwiek ostrzeżenia.

dug1

Rekordy wyrażone są w Doug dug w zarobionych dolarach. Poza standardowym odkopywaniem możemy skusić się także na szukanie specjalnych skrzyń, w których dostępne są bardzo często całe pakiety złota oraz innych „błyskotek”. Niestety, w tego typu bonusowych elementach nie brakuje też wybuchających bomb potrafiących zniweczyć nasze starania w kilka sekund.

Gra nie kusi nas oprawą dźwiękową godną najlepszych w branży, jednak pikselowa grafika – moim zdaniem – skutecznie nam to rekompensuje. Już dawno nie bawiłem się tak dobrze przy apce, która oferuje tylko jeden typ rozgrywki i nie pozwala na korzystanie z jakichkolwiek ulepszeń. Możecie być pewni, że nie będziecie żałować pieniędzy wydanych na Doug dug.