Dotzy – futurystyczny labirynt z wahadłami

0
701

Dotzy to oryginalna zręcznościówka, w której główną rolę odgrywa obiekt poruszający się ruchem wahadłowym. W sytuacji, gdy goni nas czas a dookoła powstają labirynty, każda misja okazuje się być dużym wyzwaniem.

Żeby zacząć grę, należy zapoznać się z zasadami. Przyznam, że tutorial nie powala jakością. W zasadzie po sprawdzeniu reguł, nie do końca wiedziałam jak się za co zabrać. Dopiero metodą prób i błędów udało mi się wypracować własne nawyki.

Sterujemy czymś, co na początku wygląda jak ciężarek z dwiema kulkami po bokach. Element się kręci, ,,opierając się” na jednej kulce. W momencie, w którym dotykamy ekranu, ciężar przenoszony jest na przeciwną ,,nogę” i w ten sposób wykonujemy jakikolwiek ruch (poza wahadłowym, który jest ciągły).

W każdym poziomie do zebrania mamy gwiazdki. Poza różnego rodzaju przeszkadzajkami, mamy do czynienia z labiryntem, który czy nam się podoba, czy nie – musimy ominąć. Poza nami, na planszy znajdują się inne elementy identyczne jak nasz bohater. Są one swego rodzaju cieniami, które musimy odwzorować (ustawić się na ekranie dokładnie w miejscu i pozycji ich występowania).

Dopiero po odhaczeniu wszystkich cieni, zmieszczeniu się w czasie (plus ewentualnie zgarnięciu zegarków, czy gwiazdek), możemy przejść do ostatniego cienia stanowiącego teleport.

Uf! Zasady nie są szczególnie skomplikowane, ale ich tłumaczenie wymaga nie lada wysiłku 🙂 Mam nadzieję, że w grze pójdzie Wam lepiej, niż mnie w pisaniu 🙂