Dot Hang-Man – brat Człowieka Pająka w świecie pikseli [VIDEO]

0
623

Pobrałem ostatnio z czystej ciekawości pikselową produkcję, która w Google Play przedstawiana jest jako Dot Hang-Man. Jeden ze znajomych spędza z nią ostatnio każdy wieczór i chciałem przekonać się czy podobnie będzie ze mną. Pograłem w grę minutę, dwie, a potem wyłączyłem. Bawiłem się przy tym świetnie. Co ciekawe, po spojrzeniu na zegarek okazało się, że rozgrywka wciągnęła mnie nie na kilkaset sekund, lecz niecałe pół godziny. Mówiąc wprost – przed Wami prawdziwy złodziej czasu!

Dot Hang-Man to jedna z tych gier, które spokojne można umieścić w worku z apkami typowo kibelkowymi. Każdy z Was miał na pewno do czynienia z tego typu produkcją, tak więc doskonale wie, o co mi chodzi. Prosta rozgrywka, nieskomplikowane sterowanie, a do tego nie do końca realistyczna, ale na pewno ciekawie wyglądająca grafika – to tylko niektóre z cech charakterystycznych docenianych przez miłośników produktywnego wykorzystywania czasu w łazience.

W grze z tego wpisu przychodzi nam kierować losami nieznanego z imienia ludzika, który wyraźnie lubi wspinać się po budynkach i – niczym Spider-Man – chwiać się między drapaczami chmur. Nasze zadanie jest teoretycznie bardzo proste. Polega bowiem jedynie na transportowaniu wirtualnego człowieka z jednego dachu budynku na drugi. Uzyskanie dobrego wyniku to jednak – wbrew pozorom – nie lada wyzwanie.

Akcja rozpoczyna się zawsze na wysokim blogu z szerokim dachem. Każdy następny architektoniczny twór, na jaki przychodzi nam wskakiwać jest coraz węższy, co wyraźnie utrudnia zadanie. Im bliżej środka uda nam się umiejscowić bohatera, tym lepiej. Problem jest taki, że ludzik chwieje się na linie, a więc nie zawsze robi dokładnie to, co byśmy chcieli.

W trakcie wykonywania zadania musimy zwracać uwagę przede wszystkim na warunki atmosferyczne. Może zdarzyć się sytuacja, że w wirtualnym świecie zacznie wiać porywisty wiatr, a wówczas musimy w zupełnie innym momencie decydować się na wprawienie w ruch bohatera. Na początku gry pogoda nie płata zbyt wielkich figli. Później jest jednak z tym dużo gorzej.

Dot Hang-Man zbieramy gwiazdki oraz puchary. Nie mają one jakichkolwiek właściwości, poza tym, że wliczają się do rekordu wyrażonego w punktach. Żałuję, iż nie mamy tutaj możliwości dokupienia chociażby nowych strojów czy też budynków. Byłoby to na pewno godne pochwały urozmaicenie.