Dogo to dokonała aplikacja edukacyjna, dzięki której korzystają dwie strony – niedouczony dotychczas trener i pełen chęci na naukę – pies 🙂 

Po pierwszym uruchomieniu Dogo, użytkownik (i najprawdopodobniej przyszły psi trener), sam dostaję specjalny instruktaż, który przygotuje go do prawidłowego pełnienia roli przewodnika. Kilka podstawowych informacji wystarcza, aby rozpocząć zabawę.

By móc w pełni cieszyć się możliwościami narzędzia, należy w pierwszej kolejności uzupełnić profil zwierzaka i zalogować się do Dogo przy użyciu Facebooka, Googli, bądź zakładając nowe konto.

Po ukończeniu dziennego treningu, użytkownik otrzymuje dostęp do biblioteki tricków i testów. Wśród najbardziej przydatnych porad można znaleźć: naukę obsługi clickera, prawidłowy sposób wołania po imieniu, chodzenie na smyczy, grzeczne oczekiwanie podczas czesania, reakcję na obcy dotyk, komendę ,,siad”, ,,leżeć” itp.

Testy to nic innego, jak sprawdzanie umiejętności naszego pupila. Aplikacja weryfikuje poczynione przez trenera i psa postępy, wykorzystując w trakcie egzaminowania aparat i mikrofon.

Poza wprowadzaniem coraz to nowych sztuczek, autorzy aplikacji gwarantują użytkownikom dostęp do najczęściej zadawanych pytań. Dzięki takiemu zabiegowi, nie do końca zorientowani w treningach trenerzy, mogą w każdej chwili zajrzeć do amatorskich pytań i profesjonalnych odpowiedzi.

Sam wygląd aplikacji nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. Wszystko, co funkcjonuje w ramach Dogo, jest dobrze pomyślane, jeszcze lepiej wykonane i rozmieszczone w trzech podstawowych zakładkach 🙂