Dodol Locker – jak blokować ekran, to tylko w dobrym stylu

0
840

Zgodnie z tym, co już Wam kiedyś pisałem, od czasu do czasu nachodzi mnie ochota, by zmienić coś w wyglądzie wewnętrznym mojego smartfona. Ostatnio zaczął przeszkadzać mi ekran blokady, dlatego też zainstalowałem apkę o nazwie Dodol Locker. Jeżeli jeszcze o niej nie słyszeliście, a ciekawi jesteście, czy spełni Wasze oczekiwania, zachęcam do przeczytania tego, co udało mi się o niej „sklecić”.

Dodol Locker to kolejny androidowy launcher, który powstał z myślą o osobach lubiących wyróżniać się na tle innych. Opisywany program pozwala nam jedynie modyfikować ekran blokady naszego urządzenia, jednak w żaden sposób nie należy traktować tego jako wady. Widocznie autorzy apki doszli do wniosku, że lepiej jest zrobić jedną rzecz, a dobrze, niż kilka i z żadnej nie być w stu procentach zadowolonym.

Jak wygląda ekran po zainstalowaniu Dodol Lockera? Wbrew pozorom, nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko dlatego, że w programie znajduje się wirtualny sklepik pozwalający nam na instalowanie bardzo wielu typów motywów. Bez względu na to czy wolimy coś kolorowego, czy bardziej mrocznego i tajemniczego, na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Nie każda skórka daje nam takie same możliwości. Zainstalowałem jednak kilkanaście z nich, tak więc mogę śmiało napisać, że większość daje nam możliwość umieszczenia widżetu pogodowego, a także zegara. Spora część z nich dostępną ma także opcję skrótów, umożliwiających nam uzyskanie bardzo szybkiego dostępu do wybranych aplikacji.

dodol1

Warto wspomnieć, że w Dodol Locker znalazło się miejsce na funkcję blokowania ekranu za pomocą kodu PIN czy „wężyka” rysowanego przy pomocy linii prostych. Niestety, bardzo łatwo jest owo zabezpieczenie „wykiwać”. Wystarczy, że ktoś ponownie uruchomi Wasz smartfon, a wszystko, co w nim dostępne będzie w zasięgu ręki.

Niestety, z apką związane są jeszcze inne wady. Przede wszystkim zauważyłem, że kiedy program jest aktywny na wyświetlaczu potrafią pojawiać się czarne plamy. Nie miałem takiego problemu, gdy korzystałem z domyślnego „lockera”, tak więc z pewnością jest to wina apki Dodol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here