Dodol Launcher – smartfon zbudowany z klocków LEGO

0
1055

Słyszeliście może kiedyś o Dodol Launcherze? Jeżeli nie, to z całą pewnością musicie wiedzieć, że mimo swojej stosunkowo małej popularności w porównaniu z najlepszymi w branży, jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników smartfonów. Przekonałem się o tym na własnej skórze, kiedy zainstalowałem go na swoim urządzeniu wraz z super nakładką graficzną zamieniającą standardowy wygląd smartfona w interfejs zbudowany z wirtualnych klocków LEGO.

Dodol Launcher być może nie jest jednym z najstarszych programów tego typu, ale z pewnością już teraz nazwać go można zasługującym na miejsce w czołowej piątce, a nawet i trójce. Dlaczego? Według mnie, przede wszystkim ze względu na swoją prostotę działania połączoną ze sporymi możliwościami oraz czymś, co niektórzy nazywają wydajnością, natomiast ja określam mianem komfortu korzystania z mobilnego urządzenia.

Dodol_default

Oczywiście, opisywana aplikacja sama w sobie nie pozwala nam w stu procentach dostosować wyglądu smartfona. W Google Play znaleźć możemy jednak całe mnóstwo dodatków, które oferują stylowe paczki ikonek, tapet czy też po prostu całych motywów. Te ostatnie stworzone są głównie dla tych, co raczej nie mają ochoty spędzać dużo czasu z narzędziami personalizacyjnymi, a raczej chcą w jak najszybszym czasie stworzyć wymarzony interfejs „od stóp do głów”.

Żeby jak najlepiej sprawdzić możliwości launchera, zainstalowałem do niego motyw LEGO. Jakkolwiek to by nie zabrzmiało, zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia. Pikselowe ikonki oraz widżety sprawiły, że nareszcie mój smartfon wyglądał tak, jak zawsze chciałem. Myślę, że podobnie zareaguje każdy fan 8-bitowych gier oraz wszystkiego, co związane jest z pierwszymi konsolami video.

dodol1

Dodol Launcher to jednak nie tylko klockowy wygląd, to także – a raczej głównie – spora ilość opcji, dzięki którym możemy ustawić wielkość ikonek, zastosować różne efekty przejść między ekranami oraz przypisać rysowanym na ekranie gestom wybrane przez nas czynności.

Szczególnie spodobał mi się sposób wybierania przejść. W przeciwieństwie do innych programów, tutaj nie musiałem każdego z ustawień sprawdzać z osobna, a wystarczyło tylko popatrzeć na małe obrazki znajdujące się po prawej stronie wyświetlacza. Niby proste rozwiązanie, ale wygody użytkowania nie można w tym przypadku w ogóle zarzucić.

Motywów, tapet oraz wszelkiej maści dodatków jest do Dodol Launchera bardzo wiele. Na pewno wybierzecie coś w sam raz dla Was. Nie można też nie wspomnieć o tym, że w apce nie wyświetlają się reklamy, mimo iż dostępna jest w Google Play całkowicie za darmo.