DIY Locker – personalizacja przede wszystkim!

1
1041

Programy do upiększania systemu oraz składających się na niego elementów powstały po to, aby każdy mógł dostosować wszystko wedle własnych potrzeb i upodobań. Niestety, po kilku minutach spędzonych z tego typu apkami okazuje się, że dostępne w nich opcje pozwalają nam w zasadzie tylko na zastosowanie dostępnych dla wszystkich szablonów. W przypadku DIY Locker sytuacja jest zgoła inna. Tutaj sami decydujemy o większości rzeczy. Sprawa tyczy się jednak tylko i wyłącznie ekranu blokowania, co jednak i tak nie powinno Was zmartwić.

Opisywane w tym wpisie narzędzie jest częścią projektu Solo Launcher. Żeby więc w pełni korzystać z dostępnych w nim opcji trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się we wspomnianą apkę. Na samym początku wydaje się to być niewybaczalną wadą. Radzę Wam jednak nie ulegać od razu podpowiedziom autorów i zamiast decydować się na odwiedzenie Google Play, przekonać się czy aby przypadkiem podstawowe funkcje dostępne w DIY Locker nie okażą się dla Was wystarczające.

locki

Program umożliwia nam zastosowanie jednego z kilku ekranów blokady. Możemy wybrać standardowy, czyli taki, w którym odblokowujemy urządzenie, przesuwając palcem po ekranie albo też zdecydować się na coś bardziej skomplikowanego, czyli bezpieczeństwo oparte na rysowanych gestach czy też wstukiwanych, wybranych przez nas, numerów.

Korzystanie z DIY Locker nikomu z Was nie powinno sprawić najmniejszych problemów. Po uruchomieniu aplikacji od razu przechodzimy do rzeczy. Do dyspozycji mamy cztery zakładki. Pierwsza z nich pozwala nam na wybranie tapety. Jeśli mamy na to ochotę, możemy w tym przypadku udać się do galerii i wybrać zdjęcie zrobione przez nas smartfonem albo też skusić się na jeden z domyślnych obrazków.

Dział numer dwa powstał do zmiany czcionki wyświetlanego na ekranie spersonalizowanego napisu oraz daty i godziny. Do wyboru mamy kilkanaście kolorów, a także parę stylów. Niestety, nie udostępniono nam opcji zmiany położenia wspomnianego obiektu, tak więc zawsze musi on być umiejscowiony w górnej części wyświetlacza.

locki1

Po wybraniu dwóch standardowych elementów, możemy zdecydować się jeszcze na upiększacz w postaci wybranych przez nas klawiszy do ustawionych haseł. W zależności od tego, na jaki system bezpieczeństwa się zdecydujemy, możemy wybierać pomiędzy symbolami, zdjęciami naszych najbliższych, a nawet… logotypem Supermana.

DIY Locker dostępny jest po angielsku, ale to akurat nikomu z Was przeszkadzać raczej nie powinno. Moim zdaniem, zdecydowanie można ten program polecić. Szczególnie, jeśli standardowy ekran blokady traktuje się jak zjawisko nudne niczym pojedynek początkujących szachistów.