Disney Gif – śmiało, delektujcie się disney’owskimi animacjami!

0
810

Czasem za pomocą jakiegoś mema z internetu albo animowanego obrazka potrafimy wyrazić znacznie więcej, niż w sposób tradycyjny, tekstem. Dla tych, którzy w trakcie internetowych rozmów lubią słowa zamieniać na inne elementy może przydać się na co dzień apka Disney Gif. Prosta, (prawie) darmowa i – co najważniejsze – znajdziecie w niej wiele znanych osobistości z bajek i nie tylko!

Jako fan Star Warsów, ostatnio częściej zaglądam do mobilnych produkcji stworzonych na zlecenie Disney’a. W tym przypadku zawieść się nie zawiodłem, bo znalazłem i Chewbaccę, i Hana Solo, i Kylo Rena. Oczywiście, gify są tylko z niektórych epizodów. O dziwo, nie tylko z tego ostatniego oraz zapowiadanego na grudzień filmu „Rogue One”.

Disney Gif android

Opuśćmy odległe zakątki Wszechświata i zejdźmy na ziemię. Disney Gif to dobrze przygotowany zbiór animowanych obrazków. Oczywiście, jest w nim wiele elementów z bajek i filmów znanych na całym świecie. Wybór jest ogromny, choć można odnieść wrażenie, że zrobiony na szybko. Często widać obok siebie podobne obrazki, a przecież można by było w miejsce tych prawie-duplikatów umieścić coś innego.

Nie mam wątpliwości, że jeśli lubicie zalewać okienka komunikatorów różnego rodzaju memami i gifami, opisywana apka już teraz jest instalowana w Waszym smartfonie. Świetny wybór, bo twórcy Disney Gif chcieli, by w łatwy i szybki sposób znajdowało się tu to, czego w danej chwili się potrzebuje. Materiały podzielone są, między innymi, ze względu na swój charakter, a więc zarówno w teorii, jak i praktyce wystarczy kilkanaście sekund, by zaskoczyć rozmówcę oryginalnym obrazkiem.

Disney Gif android

Jak wygląda współpraca Disney Gif z aplikacjami zewnętrznymi? Moim zdaniem, lepiej być nie mogło. Po wybraniu obrazka wybieramy przycisk Facebook Massenger albo otwieramy zbiór innych, mniej popularnych apek. Szczerze mówiąc, tutaj widzę pewną wadę. Nie każdy musi korzystać z Fejsa, dlatego fajnie by było, gdyby można było wybrać, jaki komunikator ma być priorytetowym.

Disney Gif pobierzecie z Google Play za darmo. Niestety, znalazło się tu też trochę płatnych rzeczy, między innymi, disney’owskie emotikonki. Jeden zbiór to wydatek rzędu 5 złotych. Na szczęście, to tylko dla chętnych! 😉