DEUS – jestem bogiem! [VIDEO]

0
653

Gra o nazwie DEUS to znakomita propozycja dla osób, które lubią układać puzzle, a do tego nie mają jakichkolwiek uprzedzeń do niestandardowych rozwiązań. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak krok po kroku mógł wyglądać proces tworzenia naszej planety, mobilne dzieło studia Vienom pobudzi Waszą wyobraźnię w odpowiedni sposób.

Produkcja DEUS daje nam okazję do wcielenia się w postać twórcy planet. Mimo że to od nas zależy w jakim tempie dany obszar zostanie zagospodarowany, nie dostajemy pełnej dowolności w kwestii umieszczania obszarów. Nad wszystkim – bez względu na poziom zaawansowania planszy – czuwa bowiem bezimienna istota, która najwidoczniej jest bardzo wstydliwa, gdyż poza swoimi dłońmi nic innego nie zamierza nam pokazywać.

deus

Mimo że przez swoich twórców opisywana gra została umieszczona w dziale z aplikacjami dla dzieci, spokojnie potraktować ją możecie jak kolejne łamigłówkowe wyzwanie. Bo o ile pierwsze plansze faktycznie są dosyć proste, to później tak łatwo już z tym nie jest, a wówczas raczej tylko nieco bardziej rozwinięty umysł jest w stanie coś z tym zrobić.

Rozgrywka w DEUS – najprościej rzecz ujmując – polega na umieszczaniu różnych obszarów na „czystym”, pozbawionym traw, skał i domów, terenie. Wspomniane lokalizacje przybierają różne kształty, dlatego też musimy bardzo uważnie podejmować decyzje. Wprawdzie liczba ruchów ograniczona nie jest, a rezultat czasowy również poza własną satysfakcją nic więcej nam nie daje, jednak mimo to nie powinniśmy zbytnio lekceważyć powierzonego nam zadania.

deus1

Obecnie DEUS oferuje nam trzy planety do zbudowania. Dostęp do pierwszej z nich dostajemy od razu, natomiast reszta zostaje odblokowana w momencie ukończenia danych obiektów. Autorzy apki udostępnili wersję premium, która kosztuje niecałe osiem złotych i pozwala nam zagrać w jeszcze większą liczbę plansz oraz usuwa wszelkie bannery reklamowe.

Graficznie gra studia Vienom rewelacyjnie nie wygląda, jednak – co widać na screenach – nie można w tej kwestii być bardzo okrutnym. Nie wydaje mi się, by realizm w tym przypadku coś pomógł. W końcu puzzle to zabawa, która przede wszystkim ma zająć czas!