Demolition Duke – za chwilę będzie eksplozja…

0
690

Poniedziałek dobiega końca. Mieliście dzisiaj mnóstwo pracy, pokłóciliście się z szefem albo nie dostaliście obiecanej podwyżki? Na odstresowanie proponuję Wam grę mobilną Demolition Dukektóra pozwoli Wam demolować, niszczyć i zrównywać z ziemią wszystko, co tylko znajdzie się w zasięgu Waszego wzroku!

W produkcji Demolition Duke mamy okazję kierować poczynaniami pewnego pana w żółtym kasku, który zawodowo zajmuje się wyburzaniem. Jak na pewno każdy z Was się domyśla, nasze zadanie w grze polega na niszczeniu obiektów za pomocą z góry określonych przedmiotów. Proste, łatwe i przyjemne? Też tak myślałem, ale bardzo szybko zostałem zmuszony zmienić swoje zdanie.

Konstrukcje, jakie przychodzi nam niszczyć w produkcie studia Gamelion Studios są najróżniejsze. Na każdym levelu występuje inna. Co ciekawe, jedna plansza oferuje nam aż trzy zadania. Przede wszystkim musimy demolować, ale raz wystarcza tylko to, a raz trzeba się trochę bardziej nakombinować. Na przykład wybuchem doprowadzić piłkę do kosza albo specjalną pacynkę skierować w określone miejsce.

Materiały, z jakich możemy korzystać, cały czas się zmieniają. Oczywiście, istnieje możliwość ulepszania narzędzi, co jednak kosztuje całkiem sporo pieniążków i czasu. Z tym drugim możemy sobie poradzić za pomocą specjalnych banknotów. Niestety, nie za darmo. Mikropłatności zaczynają się od 3 złotych, a kończą na prawie 25.

Demolowanie w Demolition Duke odbywa się poprzez wyznaczanie miejsca, w którym ma zostać umieszczony dany materiał wybuchowy. Choć przed zdecydowaniem się na konkretny ruch dość łatwo jest przewidzieć jego efekty, często wykonanie zadania wymaga od nas sporego główkowania. Na szczęście przygotowano system podpowiedzi, z którego możemy od czasu do czasu skorzystać.

Oprawa graficzna zastosowana w apce jest bardzo oryginalna. Główny bohater jest kanciasty niczym Spongebob, co jednak w ogóle nie zmienia faktu, iż Demolition Duke prezentuje się bardzo dobrze. Dźwięki też należy pochwalić. Szczególnie za to, że nie są zbyt monotonne.

Osobiście zabawa w niszczenie konstrukcji bardzo przypadła mi do gustu. Nie wiem, dlaczego ludzie w Google Play wystawiają Demolition Duke tak niskie oceny. Podobno gra laguje i potrafi się notorycznie wyłączać. Z niczym takim się nie spotkałem. Czyżby ktoś kłamał?