Każdy z nas był kiedyś dzieckiem, a wielu jest już rodzicami. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak zakręcone potrafią być małżeńskie relacje, szczególnie, gdy u ich podstaw leży… wspólny biznes 😉

Fabuła

Delicious – Moms vs Dads to gra strategiczna, której główną tematyką jest prowadzenie rodzinnej restauracji, zrzeszającej całe rodziny.

Emily i Patrick to małżeństwo wychowujące trójkę maluchów. Powrót kobiety do pracy wiąże się z wielkimi zmianami w życiu małżeństwa, co bardzo często w humorystyczny sposób zostaje zaznaczone w wewnętrznych dialogach.

Pogodzenie prowadzenia bloga, pracy w restauracji, opieki nad dziećmi i domowych obowiązków to trudna sprawa. Główna bohaterka jednak się nie poddaje i z pomocą swoich przyjaciółek, rozpoczyna aktywne życie bizneswoman.

Rozgrywka

Prowadzenie knajpy zostało w Delicious – Moms vs Dads podzielone na 4 rozdziały składające się z 10 leveli podstawowych i kilku etapów pobocznych. Branie udziału w głównej zabawie umożliwia kolekcjonowanie złotych monet, natomiast wypełnianie misji dodatkowych pozwala na zaopatrzenie się w diamenty.

Wirtualna kasa przydaje się przede wszystkim do zakupów mebli i dekoracji restauracyjnych. Poza oczywistymi wydatkami na cele gastronomiczne, Emily inwestuje także w przydomowy ogródek, w którym tworzy raj dla swoich dzieci.

Mikropłatności

Jak w prawie każdej grze mobilnej, tak i w Delicious – Moms vs Dads, mikropłatności występują. Opłaty pozwalają na nieograniczony dostęp do 90 poziomów, co zdecydowanie przekłada się na komfort gry u niecierpliwych graczy.

Jako wprawiony zawodnik stwierdzam, że płacenie w realnej walucie nie jest w żaden sposób konieczne, ani nawet wskazane. Wypełnianie kolejnych zadań w genialny sposób przygotowuje do radzenia sobie w coraz to nowych, skomplikowanych misjach, a rzucenie się na głęboką wodę, dając sobie dostęp do dalszych plansz, może spowodować więcej szkód, niż pożytku 🙂