Day of the Viking – mnóstwo adoratorów, a księżniczka tylko jedna

0
643

Day of the Viking to castle defense, który bez dwóch zdań wyróżnia się oryginalną i humorystyczną fabułą oraz naprawdę wciągającą zabawą połączoną z grafiką na najwyższym poziomie. Dlaczego zatem ta gra nie zyskała ogromnej popularności? Szczerze mówiąc, sam się zastanawiam i liczę na to, że to właśnie dzięki Wam zacznie przeżywać swoją drugą młodość.

Mogłoby się wydawać, że w Day of the Viking od samego początku przygotowuje się nas do wcielenia się w postać wikingów. Prawda jest jednak inna – tutaj to mężni, szary rycerze są największymi bohaterami, natomiast panowie w hełmach z rogami są niczym innymi, jak naszymi największymi przeciwnikami.

vik

Zazwyczaj w grach czy bajkach chodzi o to, by uwolnić księżniczkę z wysokiego zamczyska. Day of the Viking to jednak nie taka tam pierwsza lepsza produkcja. Przede wszystkim warto napomknąć o tym, że więziona piękność wcale nie jest tak piękna, jak być powinna. No i tym razem to nie groźny smok, lecz paru łuczników stoi przy murach ogromnej budowli, aby bronić córeczki króla.

Prawdopodobnie każdy z Was zrozumiał już, na czym dokładnie polega nasza misja w Day of the Viking. Po prostu nie możemy tu dopuścić do sytuacji, by tytułowi Wikingowie dostali się do księżniczki i ją porwali. Bo przecież to nie cała zgraja facetów, lecz jeden powinien porządnie zawalczyć o serce głównej bohaterki.

Mimo że od dawien dawna „Coming Soon” widnieje przy niektórych rozdziałach, Day of the Viking i tak oferuje całkiem sporą liczbę poziomów. Nie można też złego słowa napisać na temat wszelkiej maści dodatków, którymi w tym przypadku są ulepszenia łuczników oraz katapulty.

vik1

Choć nie ma co ukrywać, że jest to błahostka, w Day of the Viking spodobał mi się system zgarniania monet. Fajnie, że zarabianie nie jest tutaj tak proste, jak w innych grach, a do każdej monety musimy wysłać konkretnego żołnierza, który nawet może zostać przegoniony przez oponentów.

Na pewno denerwujące są reklamy, które w Day of the Viking wyświetlają się niemalże na każdym kroku. Do reszty wizualnych aspektów nie można mieć jednak jakichkolwiek zastrzeżeń. Powiem więcej – grafika zastosowana w apce stoi na naprawdę wysokim poziomie i nie wydaje mi się, by komukolwiek z Was mogłaby się nie spodobać.