My Day – odliczanie w dobrym stylu

0
1405

W Google Play nie brakuje aplikacji, które odliczają lata, miesiące i dni do ważnych dla nas wydarzeń. Jeżeli jednak do tej pory nie natrafiliście na żadną, która była jednocześnie funkcjonalna i ładna, narzędzie My Day bez dwóch zdań powinno znaleźć się w kręgu Waszych zainteresowań. Niestety, tylko pod warunkiem, że nie należycie do grona bardzo dokładnych ludzi, którzy przykuwają wielką wagę do godzin, minut, a nawet sekund.

My Day to narzędzie odliczające czas do wybranego przez użytkownika dnia. Bez względu na to czy odliczamy dni do imienin cioci, rocznicy ślubu, czy premiery naszej ulubionej gry spisuje się ono bardzo dobrze. I choć dostępne jest tylko w angielskiej wersji językowej, posiada interefejs uproszczony do absolutnego minimum. Mogą więc korzystać z niego nie tylko osoby obeznane w językach obcych. Moim zdaniem, to bardzo duża zaleta.

count

Dodawanie ważnych wydarzeń odbywa się w aplikacji na dwa sposoby. Jeden z nich polega na wklepywaniu wszystkich danych, natomiast drugi umożliwia synchronizację z Facebookiem, dzięki czemu zostajemy wyręczeni z wpisywania wszystkich dat urodzin znajomych czy członków rodziny.

Co takiego zawiera każda notatka o danym dniu? Dokładną datę, nazwę oraz obrazek. Ten ostatni możemy wybrać spośród kolorowych domyślnych tapet albo też ze zdjęć zapisanych w galerii naszego smartfona. Na dzień dziecka możemy ustawić sobie fotkę własnych pociech, a na rocznicę – obrazek z małżonką bądź małżonkiem.

count1

Przeglądanie wszystkich wydarzeń zapisanych w My Day odbywa się poprzez przeciąganie palcem po ekranie. Rozwiązanie to bardzo dobrze spisuje się w praktyce. Niestety, apka nie oferuje dokładnego odliczania zawierającego godziny, minuty czy sekundy. Wszystko na co ją stać to lata, miesiące oraz dni. Niektórzy z Was – podobnie jak ja – stwierdzą z pewnością, że jest to zdecydowanie za mało.

Autorzy programu przygotowali dla nas kilkadziesiąt popularnych dni, które możemy umieścić bez konieczności ich tworzenia. Mowa tu o chociażby świętach, Nowym Roku czy Halloween. Oczywiście, sami możemy zdecydować co chcemy pozostawić, a co usunąć z naszej głównej tablicy.

Tak jak już wspominałem, My Day charakteryzuje się przyjaznym dla użytkownika i bardzo dobrze wyglądającym interfejsem. Na pewno więc w kwestii wizualnej nie będziecie na tę apkę narzekać. Szkoda, że gorzej jest z jej funkcjonalnością. Bo nie dość, że nie mamy tu do czynienia z dokładnością co do chociażby godziny to jeszcze niedostępna jest opcja przypomnień.