Dawn of Steel – sztuka wojenna według… robojów

0
1632

Udało się! Odkryliśmy pozaziemską cywilizację, a co za tym idzie – planetę, na której moglibyśmy normalnie funkcjonować. Chcielibyście zobaczyć ten fascynujący obiekt? Żaden problem, ale od razu uprzedzam, że nie będziecie tam mieli łatwo. Dawn of Steel to bowiem typowa strategia wojenna, gdzie nie interesuje gracza nic poza walką!

Bohaterami opisywanej produkcji nie są roboty, a tzw. roboje. Mniejsza o to, skąd ta nazwa. Najważniejsze jest, że są oni wyjątkowo zdolnymi wynalazkami. Potrafią posługiwać się bronią, mają instynkt samozachowawczy i – podobnie jak my, ludzie – lubią ze sobą rywalizować oraz wygrywać.

steel

Tutorial w Dawn of Steel jest dosyć długaśny. Nie przejdziecie go w mgnieniu oka, ani – niestety – nie będzie mogli go zignorować. Szkolenie wstępne składa się z kilku kroków, w którym poznajemy podstawowe metody walki, a także dowiadujemy się więcej na temat rozgrywki oferowanej w apce.

Gra pozwala nam zarządzać bazą znajdującą się na wspomnianej już przeze mnie planecie. Pokonując wrogów, zdobywamy środki na ulepszanie posiadanego przez nas wyposażenia, a dzięki awansom na coraz wyższe rangi, mamy możliwość kupowania efektywniejszych wieżyczek, murków obronnych i tym podobnych.

Możliwych modyfikacji jest sporo, bo roboje też można wyposażać w nowe, spersonalizowane karabiny i tym podobne. Od razu, co prawda, mistrzem stać się się nie da, ale przy odrobinie cierpliwości… cóż, wszystko jest możliwe.

Dawn of Steel to tylko i wyłącznie zabawa online i jedynie w trybie Multiplayer. Frajdę sprawia tu podbijanie nowych terenów, zgarnianie łupów i zawiązywanie sojuszy. Dobrym rozwiązaniem dla nowicjuszy jest globalny czat, w którym można pogadać z bardziej doświadczonymi graczami. Niestety, jak to zwykle bywa w prawdziwym, brutalnym świecie, nie każdy jest skory do udzielania pomocy.

Oprawa audiowizualna zastosowana w Dawn of Steel zasługuje na najwyższą ocenę. Nie ma się tu do czego przyczepić i – co więcej – wszystko dostępne jest w polskiej wersji językowej. Oczywiście, są mikropłatności, reklamy i inne standardowe wady. Nie znajdziecie tutaj jednak czegoś wyjątkowo wkurzającego, czego nie ma nigdzie indziej.