Data Me – nie tylko dla osób szukających miłości

0
755

Jeżeli jesteście w związku, nie musicie rezygnować z pobierania Data Me. Mimo że nazwa aplikacji sugeruje nam coś zupełnie innego, mogę Was zapewnić, że nie każdy użytkownik szuka w niej jedynie miłości na całe życie. Oczywiście, możecie przekonać się o tym na własnej skórze od razu, ale jeśli tylko macie dłużą chwilę – zajrzyjcie do pozostałej części tego wpisu.

Zazwyczaj w aplikacjach stworzonych do poznawania nowych ludzi największą katorgą jest zakładanie profilu. I nie chodzi tu bynajmniej o wymyślanie nazwy użytkownika czy dodawanie zdjęć, lecz mowa przede wszystkim o podawaniu informacji w rubrykach z zainteresowaniami, ulubionymi filmami oraz pisaniu o innych osobistych preferencjach. Jeżeli nie lubicie „bawić się” w takie rzeczy – możecie być pewni, że w Data Me nie będziecie mieli powodów do narzekań. Sam profil zakłada się już w kilka sekund, a co najważniejsze – można to zrobić poprzez Facebooka czy serwis Google+.

data

Poruszanie się po Data Me nie wydaje się na początku wyjątkowo proste , ale już po kilku minutach spędzonych z programem można dojść do zupełnie innego wniosku. Interfejs jest tu dość intuicyjny i w łatwy sposób umożliwia wyszukiwanie interesujących nas osób. Niestety, szwankuje nieco opcja wyświetlania użytkowników z najbliższej okolicy. Kiedy ją zaznaczałem, zamiast ludźmi z Warszawy, zostałem „obdarowany” tymi mieszkającymi w… województwie podkarpackim.

Przeglądanie profili dostępne jest w dwóch trybach. Jeden z nich wyświetla nam całą siatkę fotografii, natomiast drugi pozwala na oglądanie większych zdjęć i przesuwanie ich za pomocą prostych gestów. Kiedy chcemy przyjrzeć się jakieś osobie nieco bliżej, po prostu naciskamy na obrazek, a naszym oczom ukazuje się profil, zawierający galerię i informacje.

data1

 

Niestety, nie wszędzie i nie zawsze znajdziemy dane, które nas interesują. Czasem musimy najpierw zaprosić kogoś do grona znajomych, co sprowadza się – rzecz jasna – tylko do naciśnięcia jednego przycisku i czekania na akceptację. Warto w tym miejscu pochwalić fakt, że wysyłanie wiadomości jest wyjątkowo proste, a do tego jesteśmy informowani o osobach będących online.

Data Me „gwałci” nas sporą ilością powiadomień. Daje nam o sobie znać, kiedy ktoś odwiedzi nasz profil, wyśle zaproszenie albo wiadomość. Oczywiście, można tę funkcję wyłączyć, ale musimy mieć świadomość tego, że wówczas trudniej nam będzie o nowe znajomości, przyjaźnie czy miłości.